امکان چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی، stone paper

امکان چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی

امکان چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی
امکان چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی وجود دارد و این کار مشابه چاپ برجسته بر روی دیگر کاغذ ها می باشد اما در نظر داشته باشید که برای چاپ برجسته روی کاغذ سنگی نمی توان از دستگاه های چاپی که اشعه ی UV به کار می برند استفاده نمود.
کاغذ سنگی در مقابل حرارت شکل اولیه ی خود را از دست می دهد به همین دلیل نمی توان از دستگاه های چاپ با اشعه ی UV یا حرارت زیاد استفاده کرد.
چاپ برجسته یا لترپرس یکی از قدیمی ترین روش های چاپ است. این روش در قرن پانزدهم اختراع گردید. در اوایل چاپ برجسته به وسیله ی حروف سربی که سطح برجسته ای داشتند و با کنار هم قرار دادنشان برای چاپ برجسته استفاده می کردند. بعد از آن دستگاه چاپ ملخی برای چاپ لترپرس مورد استفاده قرار گرفت.
برجسته سازی سطح کاغذ را تغییر داده و حالت سه بعدی به آن می دهد عمل برجسته سازی کاغذ برای فرایند چاپ نیست و مرحله ای جداگانه دارد.
با نگاه کردن به کاغذ سنگی متوجه می شویم که این کاغذ زیبایی و نرمی بی نظیری دارد و سطح آن صاف می باشد بنابراین با انجام عمل لترپرس جذابیت و گیرایی خاص به خود می گیرد. به عبارتی برجسته سازی روی کاغذ سنگی بسیار با کیفیت تر از دیگر کاغذ ها است. پیش بینی می شود در آینده برای کلیه امور چاپ برجسته فقط از کاغذ سنگی استفاده شود.

سازگاری کاغذ سنگی با دستگاه لترپرس

لترپرس با رنگ های مختلف روی کاغذ سنگی قابل انجام است و همچنین هنگام عمل برجسته سازی روی کاغذ سنگی هیچ شکستگی در ناحیه ای که عمل برجسته سازی به روی آن انجام شده به وجود نمی آید و این به خاطر بافت نرم و حالت پذیر کاغذ سنگی است.

سازگاری کاغذ سنگی با دستگاه لترپرس، stone paper

انجام کارهای تبلیغاتی برجسته بر روی کاغذ سنگی می تواند به خوبی نظر مخاطب را جلب کند. علاوه بر این برای کار ویزیت، چاپ سربرگ و جلد و… انتخاب خوبی است.
انجام عمل لترپرس روی کاغذ تولید شده از سنگ آهک نیازی به خدمات تکمیلی ندارد بنابراین صرفه ی اقتصادی داشته و زمان کمتری صرف آن می شود.
لازم به ذکر است که انواع برجسته سازی بی رنگ، ترکیبی، پاستل، لعابی بر روی کاغذ سنگی قابل انجام است.

امکان چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.