صادرات کاغذ سنگی ایران به پاکستان، stone paper

صادرات کاغذ سنگی ایران به پاکستان

صادرات کاغذ سنگی ایران به پاکستان
کشور ایران نخستین و تنها تولید کننده کاغذ از سنگ آهک در خاورمیانه است. به همین جهت می تواند نقش به سزایی در صادرات کاغذ سنگی به دیگر کشورهای این منطقه که روابط تجاری خوبی با ایران دارند، از جمله پاکستان داشته باشد.
قدم گذاشتن کشور ایران در بازاهای صادراتی کاغذ سنگی، می تواند گام مهم و به سزایی در شناخته شدن این کشور به عنوان یکی از تولید کنندگان بزرگ و معدود کاغذ از سنگ آهک باشد.
که با توجه به نیاز منطقه به انواع کاغذ و مقوا و نیز محدود بودن منابع مورد نیاز برای تولید کاغذ های سلولزی، می تواند در صنایع مختلفی کار گشا بوده و به عنوان یک منجی به نیاز بازارهای داخلی و خارجی پاسخگو باشد.
تولید کاغذ سنگی در وهله اول به پودر سنگ آهک نیاز دارد و کشوری همچون ایران که سرشار از معادن سنگ آهک است، می تواند در راستای تولید انبوه این محصول و عرضه آن به بازارهای داخلی و صادراتی قدم بردارد.
جالب است بدانید که کشوری همچون پاکستان که اقلیمی خشک و کم باران دارد نیز، عموما در تولید کاغذ های سلولزی با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و با صادرات کاغذ سنگی مرغوب ایرانی می توان کاغذ مورد نیاز آن کشور را تامین نمود.

فواید صادرات کاغذ سنگی

صادرات کاغذ سنگی تولید شده در ایران به دیگر کشورهای همسایه همچون پاکستان فواید بسیار زیادی دارد. که از جمله می توان به وارد شدن ارز به کشور و نیز ایجاد اشتغال برای جوانان اشاره داشت.

فواید صادرات کاغذ سنگی، stone paper

زیرا با صادرات این محصول در پی افزایش فروش، نیاز به افزایش تولید و همچنین راه اندازی کارخانه های تولید کاغذ از سنگ‌ آهک به وجود آمده و پس از آن نیاز به نیروی کار جوان و متعهد نیز امری بدیهی است.

صادرات کاغذ سنگی ایران به پاکستان

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.