فراهم بودن بستر صادرات کاغذ سنگی، stone paper

فراهم بودن بستر صادرات کاغذ سنگی

فراهم بودن بستر صادرات کاغذ سنگی
فراهم بودن بستر صادرات کاغذ سنگی در ایران به دلیل وجود منابع طبیعی سنگ آهک، کیفیت عالی کاغذ سنگی تولیدی، منحصر بودن کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک در خاورمیانه و همچنین تعداد معدود کارخانه های تولید کننده کاغذ سنگی در جهان می باشد.
تولید کاغذ از سنگ آهک در ایران یک راه حلی هوشمندانه برای مبارزه با کم آبی و قطع درختان می باشد، این کارخانه به دلیل وجود منابع سنگ آهک امروزه می تواند پنج هزار تن کاغذ در سال تولید کند و پیش بینی شده در آینده ای نزدیک تولیدات خود را به بیست هزار تن در سال می رساند. بنابراین می تواند علاوه بر برطرف کردن نیازهای کاغذ داخل کشور به دیگر کشور هایی که از این صنعت محروم هستند نیز کاغذ صادر کند.
کاغذ سنگی تولید شده در ایران برتری هایی نسبت به کاغذ سنگی تولید شده در کشور های دیگر دارد که موجب شده این نوع کاغذ نظر دیگر کشور ها را به خود جلب کند از جمله این برتری ها می توان به دو طرفه بودن کاغذ سنگی ایرانی، نرمی و لطافت خاص این کاغذ و… اشاره نمود.
کاغذ سنگی را در تمام کشور ها نمی توان تولید کرد زیرا برای تولید کاغذ از سنگ آهک نیاز به راه اندازی شرکت و پیش نیاز های زیادی است که شاخص ترین آن وجود منابع فراوان سنگ آهک است که در بسیاری از کشور ها (مانند کشور های اروپایی) یافت نمی شود.

صادرات کاغذ سنگی به سایر کشور ها مزیت هایی دارد مثل:

  •  مانع از خام فروشی مواد معدنی به دیگر کشور ها می شود

    خام فروشی کشورمان را به منابع طبیعی وابسته کرده و باعث می شود تولید کنندگان داخلی نادیده گرفته شوند. کشور ما می تواند با تولید کاغذ سنگی توسعه یابد و در رده ی کشور های پیشرفته قرار گیرد.

  • ایجاد شغل برای افراد جامعه

    برای صادر کردن کاغذ نیاز به دستگاه و کارکنان بیشتری داریم که این موجب ایجاد شغل برای جوانان می شود.با افزایش سفارشات و گسترش دامنه فعالیت،کارکنان بیشتری نیاز می شود. بنابراین سطح بیکاری پایین می آید.

صادرات کاغذ سنگی به سایر کشور ها، stone paper

  •  رفاه عمومی مردم افزایش می یابد

    همانطور که مستحضر هستید واردات کالا باعث می شود چرخه تولید کشور از رونق بیافتد، بالعکس آن صادرات موجب کاهش بیکاری و رونق در چرخه ی اقتصاد کشور شده در نتیجه موجب رفاه مردم، افزایش ثروت و قدرتمند شدن کشور می شود.

فراهم بودن بستر صادرات کاغذ سنگی

 

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.