نمایندگی انحصاری کاغذ سنگی در تبریز، stone paper

نمایندگی انحصاری کاغذ سنگی در تبریز

نمایندگی انحصاری کاغذ سنگی در تبریز
نمایندگی انحصاری فروش کاغذ سنگی که به عنوان بروزترین محصول توسعه یافته به وسیله ی فراوان ترین ماده ی روی زمین یعنی کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک با هدف مقابله با جنگل زدایی، کم آبی و کاهش آلودگی های زیست محیطی در تبریز راه اندازی شد.
گسترش نمایندگی در همه ی استان ها و انجام تبلیغات مؤثر موجب می شود کاغذ سنگی توسط تمامی شرکت ها و مردم شناخته شده و جایگزین انواع کاغذ و مقوا شود. جایگزین شدن این کاغذ به محافظت از زمین کمک می کند زیرا محصول نامبرده زباله تولید نمی کند و به راحتی بدون اینکه سمی تولید کند یا پسابی داشته باشد در مدت زمان کمی تجزیه می شود.
تولید کاغذ سنگی در ایران یک ایده ی بسیار خلاقانه و کاربردی است. مصرف کاغذ در ایران سالانه حدود 2 میلیون تن می باشد که به دلیل اقلیم خشک این کشور سالانه تنها 700 هزار تن کاغذ در کشور تولید می شود (برای تولید همین مقدار کاغذ هم باید تعداد زیادی درخت قطع شود) بنابراین باید کاغذ وارد کرد که واردات کاغذ موجب می شود که ارز از کشور بیرون رود و همچنین وابستگی به کشور های دیگر را به وجود می آورد. با تولید کاغذ سنگی به جای کاغذ های سلولزی این کشور خود جزو تولید کنندگان کاغذ قرار گرفته و می تواند صادر کننده آن به کشور های دیگر باشد.

ویژگی های منحصر بفرد کاغذ سنگی:

  • کاملا صاف و یکدست است و به دلیل نرمی و لطافتش به آن گلاسه مخملی می گویند.
  • بافت آن کاملا ضد آب است بنابراین اگر روی آن آب بریزد حالت اولیه خود را از دست نمی دهد از اینرو می توان از آن برای تهیه اسناد و مدارک بسیار مهم استفاده کرد.
  • گرد غبار نمی تواند به داخل کاغذ نفوذ پیدا کند فقط روی سطح کاغذ نشسته و به راحتی می توان آن را تمیز کرد. بنابراین پس از گذشت مدتی تغییر رنگ نمی دهد و فرسوده نمی شود. برای چاپ کتب نفیس مانند قرآن و… بسیار مناسب است.
  • هنگام چاپ جوهر کمتری مصرف می کند و نیاز به عملیات پس از چاپ ندارد بنابراین به صرفه تر می باشد و در عین حال کیفیت چاپ آن بالاتر از کاغذ های سلولزی است.
  • پاره شدن کاغذ سنگی دیر انجام می شود یعنی ابتدا کش آمده و سپس به دو تکه تقسیم می شود، و این یکی از دلایل استفاده از کاغذ سنگی برای تولید کتاب و بسته بندی و… است.

ویژگی های منحصر بفرد کاغذ سنگی، stone paper

کاغذ سنگی در ابعاد و ضخامت های گوناگون متناسب با کاربرد آن در صنعت تولید می شود و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

نمایندگی انحصاری کاغذ سنگی در تبریز

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.