چاپ پذیری کاغذ سنگی با کلیه مرکب ها، stone paper

چاپ پذیری کاغذ سنگی با کلیه مرکب ها

چاپ پذیری کاغذ سنگی با کلیه مرکب ها
کاغذ تولید شده از سنگ علاوه بر چاپ پذیر بودن، با کلیه مرکب هایی که برای چاپ دیگر کاغذ ها بخصوص کاغذ گلاسه استفاده می شود نیز، کاملا سازگار بوده و نیازی به تهیه مرکب ویژه و منحصر به فردی برای این منظور نیست.
چاپ پذیر بودن کاغذ سنگی با کلیه مرکب های مورد استفاده در دستگاه های چاپی همچون: افست، فلکسو و لترپرس سبب می شود تا به سادگی بتوان این کاغذ را با کاغذ های سلولزی جایگزین نمود.
ضمن اینکه کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم به هیچ یک از خدمات تکمیلی چاپ همانند: روکش سلفون، کوتینگ، لمینت و… نیازمند نبوده و به همین دلیل می توان با جایگزین کردن این کاغذ با کاغذ های سلولزی در هزینه های جاری انجام شده در هنگام چاپ نیز، صرفه جویی نمود.
با وجود انجام نشدن خدمات تکمیلی برای چاپ کاغذ سنگی، کار چاپی انجام شده بر روی آن از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به کاغذ های دیگر برخوردار بوده و کاملا ضد آب و مقاوم در برابر تغییرات دمای محیط و قرار گرفتن در برابر چربی، روغن و ذرات گرد و غبار می باشد.
مقاومت بالای چاپ انجام شده بر روی کاغذ سنگی موجب می شود که کار چاپی دچار شکستگی و ریزش حتی در مناطقی از چاپ که تا شده و بر روی همدیگر قرار می گیرند، نیز نشود.

مصرف پایین مرکب با چاپ کاغذ سنگی

بافت کاغذ سنگی بسیار منسجم و یکنواخت بوده و در سطح آن خلل و فرجی وجود ندارد. در پی این خصوصیت کاغذ تولید شده از سنگ، در هنگام انجام کارهای چاپی مرکب به لایه های درونی مکیده نمی شود. که این امر خود موجب می شود تا مصرف مرکب در چاپ کاغذ سنگی به نسبت دیگر کاغذ ها به میزان قابل توجهی پایین تر باشد.

مصرف پایین مرکب با چاپ کاغذ سنگی، stone paper

مصرف کمتر مرکب نیز سبب می شود تا هزینه کمتری برای این منظور انجام شده و قیمت تمام شده کار کاهش پیدا کند.

چاپ پذیری کاغذ سنگی با کلیه مرکب ها

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.