آشنایی بیشتر با کارخانه تولید کاغذ سنگ، stone paper

آشنایی بیشتر با کارخانه تولید کاغذ سنگ

آشنایی بیشتر با کارخانه تولید کاغذ سنگ
اگر با کارخانه تولید کاغذ از سنگ بیشتر و بهتر آشنا شوید، خواهید دید که به این کارخانه حتی یک تنه درخت نیز وارد نشده و حتی یک بطری آب هم برای تمامی تولیدات آن مصرف نمی شود. به بیانی دیگر این کارخانه در زمره صنایع سبز قرار دارد.
برای تولید نمودن کاغذ با استفاده از سنگ آهک، بیش از هر چیزی به سنگ آهک نیاز داریم تا با استخراج نمودن کربنات کلسیم از بافت آن، بتوانیم کاغذ سنگی را تولید نماییم. اما برای اینکار هیچگونه نیازی به چوب درختان و مصرف آب و اسید نداریم.
به همین جهت کاغذ سنگی را کاغذ سبز و صنعت تولید کاغذ با استفاده از سنگ را صنعت سبز می نامیم. این نامگذاری توسط دوستداران طبیعت و نه تولید کنندگان و فروشندگان آن انجام شده و گواهی بر دوستی کاغذ سنگی با طبیعت است.
اما برای این ادعا شواهد دیگری نیز وجود داشته و به عنوان مثال: می توان به تولید نشدن زباله با مصرف کاغذ سنگی اشاره داشت. زیرا این کاغذ را می توان بطور تجاری بازیافت نموده و یا حتی در طبیعت رها کرد تا بطور کامل تجزیه شود.
کارخانه تولید کاغذ سنگی همچنین مصرف پایین تری از انرژی را به خود اختصاص داده و تنها از انرژی الکتریکی استفاده می نماید. در صورتی که در کارخانه های دیگر به میزان زیادی از نفت و مشتقات آن استفاده شده و هوا را آلوده می کنند.

کارخانه تولید کاغذ سنگ

کارخانه تولید کاغذ سنگ کشور در استان یزد راه اندازی شده و توانسته است با استفاده از فرمول به دست آمده توسط دانشمندان ایرانی کاغذ سنگی خود را تولید نماید. کاغذی که جایگزین بسیار خوبی برای کاغذ های سلولزی است.

کارخانه تولید کاغذ سنگ، stone paper

با راه اندازی کارخانه های کاغذ سنگ بیشتری در کشور می توان تمامی نیاز بازار های داخلی را پاسخ گفته و کشور را از واردات انواع کاغذ و مقوا بی نیاز نمود. ضمن اینکه کاغذ سنگی تولید شده در ایران قابلیت صادر شدن به دیگر کشور ها را نیز دارد.

آشنایی بیشتر با کارخانه تولید کاغذ سنگ

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.