حمایت بی نظیر کارتن سازی ها از کاغذ سنگی، stone paper

حمایت بی نظیر کارتن سازی ها از کاغذ سنگی

حمایت بی نظیر کارتن سازی ها از کاغذ سنگی
کاغذ تولید شده از سنگ با حمایت های بی نظیری از جانب صاحبین مشاغل روبرو شده است. یکی از این مشاغل که به طور گسترده ای به استفاده از کاغذ سنگی در تولید محصولات خود روی آورده اند، کارتن سازی ها هستند.
از کاغذ سنگی در صنعت کارتن سازی معمولا برای چاپ و تولید پوستر های مورد نیاز در تولید کارتن های لمینتی و نیز تولید کارتن های مقوایی می توان استفاده نمود. این کاغذ در هر یک از این مصارف مزیت های رقابتی زیادی با دیگر کاغذ ها دارد.
پوستر های چاپ شده با کاغذ سنگی کاملا ضد آب و روغن و بسیار مقاوم در برابر کشش و پارگی بوده و به سادگی پاره و مخدوش نمی شوند. این پوستر ها به دلیل چاپ پذیری خوب کاغذ سنگی از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند.
استفاده از چسب های سیلیکات معمولی برای لمینت کردن با کاغذ سنگی ممکن است کمی مشکل ساز باشد. اما اگر برای این منظور از چسب های سیلیکات خشک استفاده شود، این مشکلات کاملا برطرف می شود.

کاربرد کاغذ سنگی در کارتن سازی

از ضخامت های پایین کاغذ سنگی و به اصطلاح کاغذ سنگی های سبک برای لمینت کردن بر روی کارتن و از ضخامت های بالای آن برای تولید کارتن های مقوایی و نیز درب برخی از جعبه ها همچون جعبه خرما استفاده می شود.

کاربرد کاغذ سنگی در کارتن سازی، stone paper

همچنین از این کاغذ به لحاظ بهداشتی و سالم بودن می توان در تولید کارتن ها و پاکت هایی که برای بسته بندی مواد غذایی و بهداشتی استفاده می شوند نیز، بهره گرفت. بدون اینکه نیازی به استفاده از چسب های بهداشتی باشد.

کارتن های دوستدار طبیعت با کاغذ سنگی

کارتن های تولید شده با کاغذ سنگی دوستدار طبیعت و حامی محیط زیست هستند. و این نکته با توجه به گسترده بودن این صنعت و حجم بالای کارتن هایی که هر ساله تولید می شود، از اهمیت زیادی برخوردار است.

کارتن های دوستدار طبیعت با کاغذ سنگی، stone paper

زیرا برای تولید این کارتن ها درختان زیادی قطع و آب زیادی نیز مصرف می شود. ضمن اینکه برای بازیافت کردن آن ها نیز آب مصرف شده و هر بار نیاز به تزریق چوب درخت دارند. در صورتی که برای بازیافت و تولید کاغذ سنگی آبی مصرف نمی شود.

حمایت بی نظیر کارتن سازی ها از کاغذ سنگی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.