چاپ افست مناسب برای کاغذ سنگی، stone paper

چاپ افست مناسب برای کاغذ سنگی

چاپ افست مناسب برای کاغذ سنگی
چاپ افست گزینه ی بسیار مناسبی برای چاپ کاغذ تولیده شده از سنگ آهک است. زیرا کاغذ سنگی در هنگام چاپ شدن با دستگاه های چاپ افست و نیز لترپرس و فلکسو، علاوه بر ارائه چاپ باکیفیت به خدمات تکمیلی چاپ مثل روکش سلفون نیز نیازی ندارد.
کاغذی که با استفاده از کربنات کلسیم تولید می شود، سطحی عاری از خلل و فرج داشته و روزنه ای در آن وجود ندارد. این کاغذ با داشتن بافتی یکنواخت و غیر دانه دار و عاری از روزنه، مستعد پذیرش چاپی باکیفیت است.
زیرا: این خلل و فرج موجود در سطح کاغذهای معمولی هستند که عملیات چاپ را با مشکل مواجه نموده و برای پوشاندن آن ها نیاز به انجام خدمات تکمیلی است. خدماتی که بصورت لایه ای بر روی کاغذ های سلولزی قرار گرفته و مانع از رسیدن آب، رطوبت و غیره به کاغذ و چاپ انجام شده بر روی آن می شوند.
همچنین کاغذ سنگی بافتی کاملا ضد ‌آب داشته و کار چاپی انجام شده بر روی آن در معرض آب دچار شکستگی و ریزش نمی شود. ضمن اینکه داشتن بافت غیر دانه دار موجب می شود تا کاغذ سنگ مرکب را به میزان بسیار کمتری از دیگر کاغذ ها مصرف نماید.
فروش کاغذ سنگی در تمام کشور انجام شده و این کاغذ در مدت کوتاهی توجه چاپخانه داران زیادی را به خود جلب نمود. دلیل خرید این محصول توسط مجتمع های چاپ، چاپ پذیری عالی و بدون دردسر آن بوده که هزینه های تمام شده در این صنعت را به شدت کاهش می دهد.

عدم سازگاری کاغذ سنگی با پرینتر های لیزری

کاغذ سنگی با کلیه دستگاه های چاپی که در آن ها از اشعه ماوراء بنفش استفاده می شود، سازگار نبوده و بافت آن در هنگام چاپ از حالت طبیعی خود خارج می شود.

عدم سازگاری کاغذ سنگی با پرینتر های لیزری، stone paper

دلیل این عدم سازگاری به آسیب پذیری کاغذ سنگی در برابر این اشعه بر می گردد. که موجب تجزیه ی کاغذ سنگی در طبیعت نیز می شود.

چاپ افست مناسب برای کاغذ سنگی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.