کاربرد کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی، stone paper

کاربرد کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی

کاربرد کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی
از کاربرد های کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی می توان به تولید انواع کارتن، وکیوم ها، تیوپ ها و انواع پاکت های مورد استفاده در بسته بندی مواد مختلف اشاره داشت. از این کاغذ برای بسته بندی مواد جامد، مایع و روغنی می توان استفاده نمود.
کاغذ سنگی را به طور گسترده ای می توان در صنعت بسته بندی به کار برد. در این طیف، کلیه بسته بندی های مواد غذایی، لوازم و مواد آرایشی و بهداشتی، کاغذ های بهداشتی، گیاهان دارویی، لوازم خانگی و… قرار دارند.
به طور کلی از کاغذ سنگی می توان برای تهیه کلیه کارتن های مقوایی، دایکاتی و لمینتی بهره گرفت. که هرکدام در بخش های زیادی از صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته و از ضروریات دیگر صنایع به شمار می روند.
بسته بندی های تولید شده با کاغذ سنگی بسیار مقاوم و با دوام بوده و حمل و نقل و جابجایی آن ها دردسر ساز نیست. ضمن اینکه با قرار گرفتن در معرض رطوبت و چربی فرسوده و مستعمل نمی شوند.

بسته بندی های بهداشتی با کاغذ سنگی

کاغذ سنگی گزینه مناسبی برای تولید بسته بندی های بهداشتی است. چرا که این کاغذ توانسته است مجوز های لازم را از سازمان بهداشت و سلامت اخذ نموده و در گرید کاغذ های بهداشتی قرار بگیرد.

بسته بندی های بهداشتی با کاغذ سنگی، stone paper

این ویژگی کاغذ سنگی سبب می شود تا ما از مجاور شدن آن با مواد خوراکی و فساد پذیر نگران نبوده و آسوده خاطر باشیم. زیرا ترکیب خطرناکی از قرار گرفتن کاغذ سنگی در مجاورت این مواد ایجاد نشده و موجب بیماری زایی نمی شود.

بسته بندی های سبز با کاغذ سنگی

بسته بندی های تولید شده با کاغذ سنگی را بسته بندی های سبز می نامند. از آن جهت که برای تولید شدنشان به درختان که منشا سرسبزی هستند، آسیبی وارد نشده و تنها با استفاده از پودر سنگ تهیه می شوند.

بسته بندی های سبز با کاغذ سنگی، stone paper

ضمن اینکه بسته بندی کاغذ سنگی قادر است تا به تولید شدن زباله و مشکلات حاصل از انباشته شدن آن ها پایان دهند. زیرا کاملا تجزیه پذیر و صد در صد قابل بازیافت بوده و در صورت عدم نیاز به چرخه مصرف و یا طبیعت باز خواهند گشت.

کاربرد کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.