کاغذ سنگ تحولی بزرگ در صنعت کاغذ کشور، stone paper

کاغذ سنگ تحولی بزرگ در صنعت کاغذ کشور

کاغذ سنگ تحولی بزرگ در صنعت کاغذ کشور
تولید کاغذ از سنگ سبب ایجاد تحولی بزرگ در صنعت کاغذ سازی کشور شد. در این تحول تمامی تصورات افراد در مورد محصولات کاغذی شکسته شده و به یکباره کاغذی را مقابل دیدگان خود دیدند که برای تولید به قطع درختان وابسته نیست.
چند سالی است که در صنعت کاغذ سازی جهان کاغذی به نام کاغذ سنگی تولید می شود که در تولید آن از چوب درختان استفاده نشده و تنها از پودر سنگ آهک برای این امر استفاده می شود. کاغذی که بدین روش تولید می شود کاغذ سبز نامیده می شود.
لقب گرفتن کاغذ سنگی به کاغذ سبز از جانب دوستداران محیط زیست و به دلیل آسیب نرساندن این کاغذ به طبیعت اتفاق افتاده است. تولید این کاغذ همراه با مصرف آب و اسید و نیز قطع شدن درختان همراه نمی باشد.
ضمن اینکه در مدت کوتاهی و با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کاملا تجزیه شده و نیز در فرآیند بازیافت می توان آن را به چرخه مصرف باز گرداند. بدین ترتیب زباله ای با مصرف نمودن کاغذ سنگی تولید و انباشته نمی شود.

کاغذ سنگ چیست؟

و اما کاغذ سنگ چیست؟ کاغذ سنگ محصولی است که با استفاده از کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک تولید شده و برتری های زیادی به نسبت دیگر کاغذ ها دارد. بافت این کاغذ هیچ شباهتی به کاغذ های سلولزی ندارد.

کاغذ سنگ چیست؟، stone paper

این کاغذ با نام های مختلفی همچون: کاغذ سنگ، کاغذ سنگی، کاغذ سنگ آهک، کاغذ سنگ مرمر، کاغذ کربنات کلسیم، کاغذ معدنی و نیز کاغذ سبز شناخته می شود. و از آن می توان در کلیه مصارف کاغذ و مقوا استفاده نمود.
این کاغذ ویژگی های زیادی از قبیل: ضد آب بودن، دافع چربی بودن، مقاومت در برابر کشش و پارگی، دوام و ماندگاری بالا، مقاومت در برابر شعله ور شدن، مقاوم بودن در برابر آسیب حشرات و نیز عدم تاثیر پذیری از دمای محیط را دارا می باشد.

مزیت تولید کاغذ از سنگ

تولید کاغذ سنگی با مزیت های بیشماری همراه می باشد که از آن میان می توان: به مبارزه با قطع درختان و جنگل زدایی، جلوگیری از مصرف شدن آب های شیرین و نیز ممانعت از آلوده شدن آب های جاری با پساب صنعتی اشاره داشت.

مزیت تولید کاغذ از سنگ، stone paper

علاوه بر مزیت های زیست محیطی، این کاغذ در هنگام استفاده در هر صنعت نیز با داشتن ویژگی های منحصر به فردی موجب می شود تا هزینه های انجام شده در آن صنعت کاهش یابد. زیرا به مراقبت و انجام خدمات اضافی نیازی ندارد.

کاغذ سنگ تحولی بزرگ در صنعت کاغذ کشور

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.