افتتاح کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک، stone paper

افتتاح کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک

افتتاح کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک
با افتتاح کارخانه های تولید کاغذ از سنگ آهک در کشور ایران، می توانیم برای نخستین بار در تامین کاغذ مورد نیاز کشور به خودکفایی رسیده و برای پاسخگویی به نیاز خود به انواع کاغذ به واردات بی رویه این محصولات روی نیاوریم.
راه اندازی کارخانه تولید کاغذ از سنگ در ایران برخلاف کارخانه های تولید کاغذ سلولزی، هیچگونه محدودیتی نداشته و تولید کنندگان این محصول می توانند بدون داشتن نگرانی به تولید انبوه این محصول بپردازند.
چرا که مواد اولیه مورد نیاز برای تولید کاغذ از سنگ را همانگونه که مشخص است از سنگ آهک به دست می آورند. و کشور ما از لحاظ داشتن معادن سنگ آهک بسیار ثروتمند و غنی بوده و هرگز با کمبود این سنگ مواجه نخواهد شد.

نقش کربنات کلسیم در کارخانه کاغذ سنگی

کربنات کلسیم در کارخانه تولید کاغذ سنگی نقشی غیر قابل انکار داشته و عدم وجود این ماده به میزان کافی می تواند پروژه تولید کاغذ از سنگ را به کلی کنسل نماید. زیرا از این ماده به مقدار ۸۰ درصد کل مواد اولیه استفاده می شود.

قش کربنات کلسیم در کارخانه کاغذ سنگی، stone paper

برخلاف دیگر کاغذها که از کربنات کلسیم به عنوان پرکننده و برای از بین رفتن خلل و فرج استفاده می نمایند، در تولید کاغذ سنگی این ماده نقش حیاتی داشته و جایگزین چوب مورد استفاده در تولید کاغذهای سلولزی می باشد.

نقش پلی اتیلن در تولید کاغذ سنگی

همانگونه که در بالا بیان شد، کربنات کلسیم پرمصرف ترین ماده در تولید کاغذ سنگی است. اما حضور این ماده به تنهایی نمی تواند منجر به تولید کاغذی مفید و قابل استفاده در صنعت شود. بلکه برای تولید این کاغذ به پلی اتیلن نیز نیاز خواهد بود.

نقش پلی اتیلن در تولید کاغذ سنگی، stone paper

پلی اتیلن یک رزین غیر سمی و به بیانی بهتر پلاستیکی تجزیه پذیر است که در حضور مستقیم اشعه ماوراء بنفش خورشید نرم شده و سپس شکسته می شود. از این ماده به مقدار ۱۵ درصد کل مواد اولیه استفاده می شود.

افتتاح کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.