تولید کاغذ با استفاده از سنگ آهک، stone paper

تولید کاغذ با استفاده از سنگ آهکی

تولید کاغذ با استفاده از سنگ آهکی
تولید کاغذ با استفاده از سنگ آهکی نخستین بار در کشور کانادا انجام شد و این روزها در کشور ما ایران نیز در شهر یزد تولید شده و هر روزه خبرهایی از راه اندازی واحد های تولیدی بیشتری از این محصول در کشور به گوش می رسد.
تولید نمودن کاغذ مورد نیاز کشور با استفاده از سنگ آهکی به جهت فراوان بودن این سنگ در کشور ما گامی مهم در راستای تامین کاغذ کشور بوده و امید است تا با تولید کاغذ سنگی بتوانیم حجم واردات انواع کاغذ را پایین بیاوریم.
واردات کاغذهای سلولزی به این دلیل انجام می شود که کشور ما برای تولید کاغذهای سلولزی مواد اولیه کافی و مرغوبی را در دست نداشته و برای جبران کمبود خود ناچار به واردات این محصولات از کشورهای دیگر می شود.

کاغذ سنگ آهک چیست؟

کاغذ سنگ آهک چیست؟ کاغذ سنگ آهک کاغذی است که برای تولید آن به جای چوب درختان از سنگ آهک استفاده می شود. کاغذ سنگ آهک در ویژگی های خود با کاغذهای سلولزی دیگر کاملا متفاوت است.

کاغذ سنگ آهک چیست؟، stone paper

این کاغذ بافتی کاملا ضد آب، روغن و اسید داشته و در برابر کشش و پارگی، حشرات و جوندگان، شعله ور شدن و نیز تغییرات دمایی مقاوم است. ماندگاری و طول عمر کاغذ سنگ آهک بسیار بالا و غیر قابل مقایسه با دیگر کاغذهاست.

کاغذ سنگ آهک زباله تولید نمی کند

کاغذ تولید شده با سنگ آهک هیچگونه زباله ای تولید نمی کند. زیرا این محصول را می توان با استفاده از روش بازیافت تجاری و وارد نمودن در بازیافت پلاستیک درجه ۲ به کلی و بدون از دست رفتن کیفیت بازیافت نموده و مورد استفاده مجدد قرار داد.

کاغذ سنگ آهک زباله تولید نمی کند، stone paper

همچنین کاغذ سنگ آهک در برابر نور مستقیم خورشید و تحت تاثیر فشار وزنی زباله ها در محل های دفن زباله بطور کلی و بدون آب انداختن و حتی آزاد نمودن گاز های سمی و خطرناک کاملا تجزیه شده و به طبیعت باز میگردد.

تولید کاغذ با استفاده از سنگ آهکی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.