تولید کاغذ با پودر سنگ آهک، stone paper

تولید کاغذ با پودر سنگ آهک

تولید کاغذ با پودر سنگ آهک
تولید کاغذ با استفاده از پودر سنگ آهک نیازمند دانشی نوین بوده و تاکنون در ۴ کشور جهان ثبت اختراع شده است. در این دانش راه حل استفاده از پودر سنگ آهک برای تولید کاغذی مفید و قابل استفاده بیان شده است.
پودر سنگ آهک که در دسته پودرهای معدنی قرار داشته و پیش از این بصورت خام و با قیمتی بسیار پایین به دیگر کشورها بفروش می رسید، هم اکنون منجی درختان شده و می تواند جایگزین چوب مورد استفاده در تهیه خمیر کاغذ باشد.
با تولید کاغذ با استفاده از این پودر معدنی که در برخی از صنایع نیز به عنوان ضایعات کار باقی می ماند، می توان علاوه بر جبران کمبود کاغذ کشور، از خام فروشی این ماده معدنی که سرمایه ای ملی است نیز جلوگیری نمود.

چگونگی تولید کاغذ با پودر سنگ آهک

اگر در مورد چگونگی تولید شدن کاغذ با استفاده از پودر سنگ ابهاماتی دارید، جای کاملا درستی آمده اید. در این پودر ماده ای سفید رنگ به نام کربنات کلسیم وجود دارد که پیش از این بهترین پرکننده مورد استفاده در تولید کاغذهای سلولزی شناخته می شد.

چگونگی تولید کاغذ با پودر سنگ آهک، stone paper

این ماده جایگزین چوب مورد استفاده در تولید کاغذ شده و خمیر اصلی کاغذ سنگی را با آن تولید می نمایند. این ماده به میزان ۸۰ درصد مواد اولیه استفاده شده و به آن ۱۵ درصد پلی اتیلن و نیز ۵ درصد مواد افزودنی دیگر اضافه می شود.

عدم نیاز کاغذ سنگی به سفید کننده

پودر کربنات کلسیمی که برای تولید کاغذ سنگی استفاده می شود، بطور طبیعی و پیش از انجام هرگونه رنگبری کاملا سفید بوده و به هیچگونه اسید و سفید کننده و حتی سفید کننده های نوری نیازمند نمی باشد.

عدم نیاز کاغذ سنگی به سفید کننده، stone paper

عدم نیاز تولید این کاغذ به سفید کننده سبب می شود تا نگران آلودگی های آبهای جاری با پساب سمی و اسیدی این صنعت نباشیم. ضمن اینکه بافت کاغذ تولید شده با این ماده نیز کاملا خنثی و غیر اسیدی یا بازی می شود.

تولید کاغذ با پودر سنگ آهک

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.