ساخت انواع اوریگامی با کاغذ سنگی، stone paper

ساخت انواع اوریگامی با کاغذ سنگی

ساخت انواع اوریگامی با کاغذ سنگی
کاغذ سنگی به این جهت که خطوط تا بر روی آن ماندگاری بالایی داشته و شکنندگی دیگر کاغذها را ندارد، پیشنهاد خوبی برای ساخت انواع اشکال اوریگامی است. کاربرد این کاغذ در تولید اوریگامی موجب شگفت زدگی همگان شده است.
از کاغذ تولید شده با سنگ آهک می توان در اوریگامی و یا همان هنر کاغذ و تا استفاده نمود. کاغذ سنگی در این صنعت بسیار مفید و کارآمد است. زیرا در محل های خط تا همانند کاغذ های روکش دار عمل کرده و دچار شکستگی نمی شود.
از طرفی با کاربرد کاغذ سنگی در این هنر زیبا می توان فرهنگ دوستی با طبیعت را در میان هنرمندان کشور نیز نهادینه نمود. چرا که کاغذی که با سنگ آهک تولید می شود وابسته به قطع درختان و نابودی جنگل های سر سبز نمی باشد.

اوریگامی های ضد آب با کاغذ سنگی

اوریگامی های تولید شده با کاغذ سنگی ویژگی های شگفت انگیز زیادی داشته و برخلاف دیگر اوریگامی ها که نیازمند مراقبت بسیار و دور نگاهداشته شدن از مجاورت با آب و روغن هستند، به هیچگونه مراقبتی نیاز ندارند.

اوریگامی های ضد آب با کاغذ سنگی، stone paper

زیرا بافت کاغذ سنگی و حتی خطوط تای انجام شده بر روی آن کاملا ضد آب و روغن بوده و با قرار گرفتن در مجاورت این مواد و حتی شناور شدن در آنها کوچکترین تاثیری نمی پذیرد. و تنها با خشک و تمیز کردن آن می توان کار هنری را به زیبایی اولیه خود مشاهده نمود.

ماندگاری اوریگامی های کاغذ سنگی

اوریگامی های تولید شده با کاغذ سنگی از دوام و طول عمر بالایی نیز برخوردار هستند و با قرار گرفتن در شرایطی که کارهای هنری تولید شده با دیگر کاغذها را از بین می برند، دچار آسیب و تغییر شکل نمی شوند.

ماندگاری اوریگامی های کاغذ سنگی، stone paper

این اوریگامی ها می توانند سال های سال باقی بمانند. زیرا در برابر شعله ور شدن، حشرات و جوندگان، کشش و پارگی، تغییرات دمایی و… مقاوم بوده و گذشت زمان اثری بر زیبایی و کیفیت آنها بر جای نخواهد گذاشت.

ساخت انواع اوریگامی با کاغذ سنگی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.