هزینه احداث واحد تولید کاغذ معدنی، stone paper

هزینه احداث واحد تولید کاغذ معدنی

هزینه احداث واحد تولید کاغذ معدنی
هزینه لازم برای احداث واحد تولیدی کاغذ معدنی با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم بازار متفاوت است. اما کاغذ معدنی را با هزینه تمام شده پایین تری نسبت به کاغذهای سلولزی می توان تولید نمود. زیرا مواد اولیه مورد نیاز برای کاغذ سنگی ارزان قیمت هستند.
احداث کارخانه هایی که بتوان در آن کاغذ معدنی را با بهره برداری از معادن سنگ آهک کشور تولید نمود، با هزینه های پایین تری نسبت به کارخانه های تولید کاغذ سلولزی انجام شده و مزیت های زیادی نسبت به آنها دارد.
در تولید کاغذ معدنی از کربنات کلسیم به میزان زیادی استفاده شده و در حقیقت این پودر معدنی بیشترین و مهمترین ماده مورد استفاده در تولید کاغذ معدنی است. این پودر را با قیمت بسیار پایینی می توان تهیه نمود.

احداث واحد تولید کاغذ معدنی در ایران

در کشور ایران در حال حاضر دو واحد تولیدی کاغذ معدنی احداث شده است که با حداکثر توان خود در حال تولید این محصول در ضخامت های مختلف و به شکل رول و شیت هستند. این کارخانه ها در دو شهر یزد و تهران قرار دارند.

احداث واحد تولید کاغذ معدنی در ایران، stone paper

تولید کنندگان ایرانی این روزها در حال راه اندازی و تاسیس واحدهای تولیدی بیشتری برای تولید کاغذ معدنی هستند. هر یک از این تولید کنندگان بخش هایی از پروژه خود را راه اندازی نمودند که با تکمیل آن می توانند فعالیت خود را آغاز نمایند.

تولید کاغذ معدنی با صرف انرژی کم

صنعت تولید کاغذ معدنی از جمله صنایعی است که انرژی را به میزان بسیار کمتری از دیگر صنایع مصرف نموده و موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های تولید می شود. این صنعت تنها از انرژی الکتریسیته استفاده می نماید.

تولید کاغذ معدنی با صرف انرژی کم، stone paper

نکته بسیار جالب در تولید کاغذ سنگی این است که به هیچ عنوان از انرژی های تجدید ناپذیری همانند نفت و گاز استفاده نمی کند. این نکته مزیتی بزرگ در دنیای مدرن امروزه بوده و مزیت های زیادی را به همراه می آورد.

هزینه احداث واحد تولید کاغذ معدنی

همچنین ببینید

راه اندازی کارخانه تولید کاغذ معدنی در کشور

راه اندازی کارخانه تولید کاغذ معدنی در کشور امروزه تولید کاغذ معدنی در کارخانه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.