ویژگی منحصر بفرد کاغذ از سنگ آهک، stone paper

ویژگی منحصر بفرد کاغذ از سنگ آهک

ویژگی منحصر بفرد کاغذ از سنگ آهک
ویژگی های زیادی برای کاغذ تولید شده از سنگ آهک بیان می شود که در نوع خود منحصر به فرد بوده و در کمتر محصولی می توان آنها را در کنار هم دید. بخصوص اینکه آن محصول دوستدار طبیعت و تجزیه پذیر نیز باشد.
کاغذ سنگی به هنگام ورود به بازارهای مصرف جهانی موجب شگفت زدگی همگان شد. چرا که در بافت خود ویژگی هایی داشت که پیش از این تنها در مواد نایلونی و فیلم های پلاستیکی دیده می شد. به همین علت نیز برخی به آن فیلم سنگی می گفتند.
این کاغذ برخلاف کاغذهای دیگر که در برابر موادی مانند آب و روغن بسیار آسیب پذیر بوده و با قرار گرفتن در معرض این مواد عمر مفیدشان پایان می یابد، در مقابل این مواد همچون سدی محکم عمل کرده و مانع از نفوذ آنها به لایه های درونی و آسیب بافتی می شود.

مقاومت بالای کاغذ از سنگ آهک

کاغذ تولید شده از سنگ آهک همچنین مقاومت بالایی در برابر عواملی دارد که هر یک می تواند کاغذهای سلولزی را از بین ببرد. این کاغذ در برابر نیروی کششی مقاومت بسیار زیادی داشته و به سادگی پاره نمی شود.

مقاومت بالای کاغذ از سنگ آهک، stone paper

همچنین حشرات و جوندگان موذی، تغییرات دمایی و نیز شعله ور شدن اثر کمی بر بافت این کاغذ داشته و کاغذ سنگی در برابر تمامی موارد بیان شده از مقاومت قابل تحسینی برخوردار است. به دنبال این مقاومت ها طول عمر و دوام کاغذ بالا رفته و آسیب پذیری آن بسیار پایین می آید.

دوستی کاغذ سنگ آهکی با طبیعت

کاغذ سنگ آهکی علاوه بر ویژگی های بیان شده با طبیعت نیز دوستی پایداری داشته و موجب تغییر در روند محیط زیست نمی شود. این کاغذ بدون دخالت چوب درختان و قطره ای آب و اسید و با استفاده از پودر آهک تولید می شود.

دوستی کاغذ سنگ آهکی با طبیعت، stone paper

همچنین کاغذ سنگ آهک در هنگام تولید، دی اکسید کربن را به میزان بسیار کمی تولید نموده و از انرژی های تجدید ناپذیری همانند نفت و گاز استفاده نمی نماید. بلکه تنها از انرژی های پاکی همانند الکتریسیته برای تولید آن استفاده می شود.

ویژگی منحصر بفرد کاغذ از سنگ آهک

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.