کاغذ سنگی جهت دستگاه های پرینتر لیزری!!، stone paper

کاغذ سنگی جهت دستگاه های پرینتر لیزری!!

کاغذ سنگی جهت دستگاه های پرینتر لیزری!!
کاغذ سنگی به جهت استفاده در دستگاه های پرینتر لیزری به دلیل حضور اشعه UV مفید نمی باشد. از این کاغذ در هیچ یک از دستگاههای چاپی که دمای بالایی را بر کاغذ تحمیل نموده و نیز اشعه UV را به سطح آن بتابانند، مناسب نمی باشد.
بزرگترین مزیت کاغذ سنگی چاپ پذیری آسان و بدون نیاز به خدمات تکمیلی آن است. اما این کاغذ در هنگام انجام کارهای چاپی محدودیت های خاصی نیز داشته که بایستی در نظر گرفته شوند.
کاغذ سنگی در برابر اشعه UV آسیب پذیری بالایی داشته و در حضور این پرتو شکل خود را از دست داده و حالت خمیدگی پیدا می کند. همچنین دماهای بسیار بالا بافت این کاغذ را دفرمه کرده و از حالت اولیه خود خارج می نماید.

چرا کاغذ سنگ در برابر UV آسیب پذیر است؟

در بافت کاغذ سنگی ماده ای پلاستیکی به نام پلی اتیلن پرچگال (HDPE) وجود دارد که این کاغذ بسیاری از خواص خود از قبیل مقاومت بالا و ضد آب بودن را مدیون حضور این ماده است. اما این ماده در برابر اشعه ماوراء بنفش آسیب پذیر است.

چرا کاغذ سنگ در برابر UV آسیب پذیر است؟، stone paper

اشعه UV موجب نرم و شکسته شدن این ماده شده و در صورتی که تابش این اشعه به میزان کافی و بطور مستقیم باشد، این ماده از سطح کاغذ سنگی بخار شده و بافت کاغذ با مشکل مواجه می شود. به همین دلیل هم این کاغذ در برابر نور مستقیم خورشید تجزیه پذیر است.

چاپ کاغذ سنگی با دیگر دستگاههای چاپ

کاغذ سنگی تنها با دستگاههای چاپ لیزری و دستگاههایی که به هرجهت اشعه UV و دمای بالا را بر بافت کاغذ تحمیل می نمایند، سازگار نیست. اما این کاغذ در هنگام چاپ با دیگر دستگاههای چاپ کیفیتی مثال زدنی دارد.

چاپ کاغذ سنگی با دیگر دستگاههای چاپ، stone paper

کاغذ تولید شده با سنگ را می توان با کلیه دستگاه های چاپ افست، لترپرس و فلکسو چاپ نمود. ضمن اینکه این کاغذ برای کلیه روش های چاپی از قبیل: معمولی تک رنگ و چند رنگ، طلاکوب، یووی موضعی، اکلیلی و برجسته مناسب می باشد.

کاغذ سنگی جهت دستگاه های پرینتر لیزری!!

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.