آغاز صادرات کاغذ سنگ ایران، stone paper

آغاز صادرات کاغذ سنگ ایران

آغاز صادرات کاغذ سنگ ایران
صادرات کاغذ سنگ ایران آغازی نو در صنعت کاغذ سازی کشور خواهد بود که در آن می توان ارز را به کشور وارد نموده و برخلاف سالهای کنونی که ما در زمره وارد کنندگان بی حد و مرز انواع کاغذ هستیم، در بازارهای صادراتی کاغذ و مقوا نقش داشته باشیم.
کشور ما تاکنون در زمینه صادرات کاغذ و مقواهای سلولزی نقش پر رنگی نداشته و به میزان بسیار محدودی این محصولات را به کشورهای دیگر صادر می نمودیم. چرا که کشور ما با کمبود مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت کاغذ های سلولزی مواجه است.
اما کاغذ سنگی از جمله محصولاتی است که مواد اولیه آن را بوفور و با قیمت بسیار پایینی در دسترس داشته و می توانیم بدون هیچگونه نگرانی از این بابت آن را تولید انبوه نموده و علاوه بر تامین نیاز داخلی، به دیگر کشورها نیز صادر نماییم.

صادرات کاغذ سنگ ایران

صادرات کاغذ سنگ تولید شده در ایران به تمامی کشورهای سطح خاورمیانه امکان پذیر بوده و به این دلیل که ایران تنها تولید کننده کاغذ سنگی خاورمیانه است، می تواند در صادرات این محصول به کشورهای این منطقه نقش پر رنگی داشته باشد.

صادرات کاغذ سنگ ایران، stone paper

کاغذ سنگی ایران را حتی به کشورهای اروپایی که قادر به تولید این کاغذ شگفت انگیز به دلیل در دست نداشتن سنگ آّهک مرغوب نیستند، می توان صادر نموده و برای نخستین بار در زمینه صادرات کاغذ به کشورهای این مناطق وارد شد.

فواید صادرات کاغذ سنگی ایران

صادر نمودن کاغذ سنگی تولید شده در کشور ایران برای تولید کنندگان و حتی مردم این کشور فواید زیادی را به همراه دارد. چرا که با صادرات این محصول ارز به میزان زیادی به کشور وارد شده و از تولید کنندگان داخلی حمایت می شود.

فواید صادرات کاغذ سنگی ایران، stone paper

با رونق گرفتن تولید کاغذ از سنگ، راه اندازی کارخانه های تولید این محصول و نیز بکار گیری جوانان برای شروع به کار این واحدهای تولیدی، امری بدیهی بوده و این نکته خود می تواند با ایجاد اشتغال، از نرخ بیکاری به میزان زیادی بکاهد.

آغاز صادرات کاغذ سنگ ایران

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.