خط تولید کاغذ سنگی در الیگودرز، stone paper

خط تولید کاغذ سنگی در الیگودرز

خط تولید کاغذ سنگی در الیگودرز
شهرستان الیگودرز یکی از شهرستان های کشور است که برای راه اندازی خط تولید کاغذ سنگی اقدام نموده است. تولید کاغذ از سنگ در این شهرستان با توجه به شرایط منطقه و در دسترس بودن سنگ آهک مناسب برای تولید کاغذ، انجام می شود.
با افزایش کارخانه هایی که بتوانند با استفاده از سنگ آهک کاغذی مفید و قابل استفاده در صنایع زیادی را تولید نمایند، حجم تولیدات این محصول افزایش یافته و شانس اینکه کاغذ سنگی در عمل جایگزین دیگر کاغذها شود، بیشتر و بیشتر می شود.
راه اندازی هر کارخانه تازه در زمینه تولید کاغذ از سنگ برای ما این بشارت را به همراه می آورد که بتوانیم علاوه بر مرتفع کردن مشکلات پیش آمده در پی کمبود کاغذ در کشور، در زمینه صادرات انبوه این محصول نیز وارد شده و از مزیت های آن بهره مند شویم.

فرآیند تولید کاغذ از سنگ

در فرآیند تولید کاغذ سنگی، دانشمندان برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود از سنگی به نام سنگ آهک استفاده نموده و کربنات کلسیم که پودری معدنی و سفید رنگ است را از این سنگ استخراج می نمایند.

فرآیند تولید کاغذ از سنگ، stone paper

این دانشمندان پس از استخراج کربنات کلسیم از آن به میزان ۸۰ درصد مواد اولیه استفاده نموده و سپس با ماده ای به نام پلی اتیلن و یا پلی پروپیلن ترکیب نموده و به آن درصد ناچیزی از دیگر مواد افزودنی اضافه می کنند.

قیمت تمام شده کاغذ از سنگ آهک

در تولید کاغذ از سنگ آهک بیش از هر چیزی به کربنات کلسیم که یک پودر بسیار فراوان و ارزان قیمت است، استفاده می شود. این پودر را به قیمت یک پنجم مواد مورد مصرف در تولید دیگر کاغذها می توان خریداری نمود.

قیمت تمام شده کاغذ از سنگ آهک، stone paper

از آنجایی که این پودر ارزان قیمت به میزان ۸۰ درصد در تولید کاغذ سنگ استفاده شده و حتی به دلیل سفید بودن طبیعی به مصرف اسید و سفید کننده نیز نیازی ندارد و برخی مسائل تخصصی دیگر، کاغذ سنگی با قیمت تمام شده پایین تری نسبت به دیگر کاغذها تولید می شود.

خط تولید کاغذ سنگی در الیگودرز

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.