شرکت تولید کننده کاغذ سنگی شبستر، stone paper

شرکت تولید کننده کاغذ سنگی شبستر

شرکت تولید کننده کاغذ سنگی شبستر
یکی از شرکت های تولید کننده کاغذ سنگی ایرانی در شهرستان شبستر راه اندازی شده و کاغذ سنگی را با روشی کاملا متفاوت از دیگر شرکت ها تولید می نماید. کاغذ تولید شده در این شرکت بر پایه پلیمری به نام پلی پروپیلین ساخته می شود.
تولید کنندگان کاغذ سنگی در دو شهر یزد و شبستر واقع شده اند که هر کدام از این تولید کنندگان کاغذ سنگی هایی با کیفیت و کارایی متفاوتی تولید می نمایند. اما مصارف هر دو نمونه کاغذ سنگی در صنعت یکسان است.
کارخانه کاغذ سنگ موجود در شهرستان شبستر کاغذ سنگی را بر پایه پلیمر پلی پروپیلین و نه پلی اتیلن تولید می نماید. به همین دلیل در هنگام استفاده و در دست گرفتن این کاغذ متوجه تفاوت آن با کاغذ سنگی یزد خواهید شد.

ویژگی های کاغذ سنگی شبستر

کاغذ سنگی تولید شده در شبستر نیز ویژگی های بافتی و ظاهری منحصر به فردی داشته و از تمامی مزایای بیان شده برای دیگر کاغذهای سنگی برخوردار است. بافت این کاغذ نیز از مقاومت کششی بی نظیری برخوردار است.

ویژگی های کاغذ سنگی شبستر، stone paper

ویژگی های دیگری همچون: ضد‌آب و ضد روغن بودن، مقاومت در برابر شعله ور شدن، مقاومت در برابر آسیب حشرات و جوندگان و نیز عدم تاثیر پذیری از تغییرات دمایی را می توان برای کاغذ سنگی تولید شده در شبستر نام برد.

کاغذ سنگی رنگی شبستر

واحد تولیدی واقع در شبستر همچنین می تواند کاغذ سنگی را در رنگ های مختلفی تولید نماید. کاغذ سنگی رنگی را می توان در کلیه مصارفی که از دیگر کاغذهای رنگی استفاده می نمایند، بکار گرفت.

کاغذ سنگی رنگی شبستر، stone paper

رنگ افزوده شده به کاغذ سنگی در فرآیند تولید کاغذ سنگی رنگی، دارای فرمولاسیون خاصی بوده و برای رنگین کردن کاغذ تولید شده از سنگ آهک مناسب است. رنگ این کاغذها در هنگام آغشته شدن با آب و چربی پخش نمی شود.

شرکت تولید کننده کاغذ سنگی شبستر

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.