کاغذ سنگی جایگزین مناسب دیگر کاغذ ها

کاغذ سنگی جایگزین مناسب دیگر کاغذ ها
کاغذ سنگی جایگزین مناسبی برای دیگر کاغذها شناخته شده است. زیرا علاوه بر داشتن زیبایی و مقاومت بیشتر، به طبیعت نیز آسیبی وارد نکرده و برخلاف کاغذهای سلولزی که برای تولید هر تن از آنها باید ۴ تن درخت را قطع نمود، به چوب درختان نیازی ندارد.
شاید شما نیز این پیش بینی که کاغذ سنگی در آینده ای نه چندان دور و با روبرو شدن بشر با طبیعتی که بیش از حد از آن برداشت شده است، جایگزین تمامی کاغذ و مقواهای معمولی و مواد نایلونی می شود را شنیده باشید.
اما ما در اینجا بیان می کنیم که کاغذ سنگی هرگز قصد جایگزین شدن با تمامی کاغذ و مقواهای سلولزی را نداشته و برای برخی از مصارف همانند دستمال کاغذی نمی توان از این کاغذ استفاده نمود. اما تولید کنندگان این کاغذ سعی در افزایش مصرف این کاغذ در صنعت را دارند.

مزیت جایگزینی کاغذ سنگی با دیگر کاغذها

جایگزین نمودن کاغذ سنگی با دیگر کاغذها نیز خالی از لطف نبوده و با این کار می توان مانع از قطع میلیون ها درخت و مصرف شدن هزاران لیتر آب شد. البته این جایگزینی در صنایعی که استفاده از کاغذ سنگی مفید باشد بایستی انجام گردد.

مزیت جایگزینی کاغذ سنگی با دیگر کاغذها، stone paper

همچنین با جایگزینی این کاغذ به جای کاغذهای معمولی می توان از خواص منحصر به فرد آن بهره مند شده و یکبار برای همیشه از شر مراقبت و احتیاط های کار کردن با کاغذهای سلولزی آسیب پذیر راحت شد.

مناسب نبودن کاغذ سنگی برای دستمال کاغذی

کاغذ سنگی همانگونه که بارها اشاره شده است، یک محصول کاملا ضد‌ آب بوده و جذب آب و رطوبت به بافت های درونی آن انجام نمی شود. بلکه آب بر روی بافت این کاغذ باقی مانده و به بیانی دیگر به خورد کاغذ نمی رود.

مناسب نبودن کاغذ سنگی برای دستمال کاغذی، stone paper

به همین جهت کاغذ سنگی برای تولید نمودن انواع دستمال کاغذی و هر کاغذ و محصولی که در آنها نیاز به جذب آب باشد، مناسب نبوده و نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما برای دیگر مصارف کاغذی محصولی بسیار عالی است.

کاغذ سنگی جایگزین مناسب دیگر کاغذ ها

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.