آشنایی با تاریخچه کاغذ سنگی

آشنایی با تاریخچه کاغذ سنگی

آشنایی با تاریخچه کاغذ سنگی
در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با تاریخچه تولید کاغذ سنگی و کشور هایی که قادر به تولید این نمونه کاغذ هستند جمع آوری شده است.
تولید کاغذ سنگی برای نخستین بار در کانادا توسط محققان داخلی این کشور انجام شد و به خاطر داشتن جنس مرغوب و کیفیت بالا در هنگام استفاده و همچنین ویژگی های زیست محیطی مطلوب توجه همگان را به خود جلب کرد. بنابراین کشور های زیادی سعی در تولید این نمونه کاغذ داشتند اما به دلیل نداشتن شرایط مناسب تنها تعداد معدودی از آن ها قادر به تولید کاغذ سنگی شدند.
تولید کاغذ سنگی پس از کشور های کانادا، چین، تایوان توسط پژوهشگران داخلی در ایران انجام شد، زیرا این کشور از لحاظ منطقه ای و وجود منابع اولیه مورد نیاز و همچنین نیاز بازار داخلی و خارجی به کاغذ بسیار مناسب است.
پس از تلاش های مستمر در زمینه تولید فرمولی کاملا بومی و تهیه دستگاه ها راه اندازی خط تولید کاغذ سنگی در سال 1395 انجام شد، در طرح اولیه اجرای این پروژه 30 نفر نیروی کاری به صورت سه شیفت در کارخانه استخدام شدند و توانستند تا سقف 5000 تن کاغذ در سال تولید کنند.

روش تولید کاغذ سنگی در ایران

روش تولید کاغذ سنگی در ایران مشابه روش تولید این کاغذ در کشور های دیگر می باشد و تنها تفاوت آن در درصد ترکیب مواد اولیه با یک دیگر است به عبارتی درصد مواد پلاستیکی کاغذ سنگی تولید شده در ایران کمتر است در حالی که کیفیت بالاتری دارد.

روش تولید کاغذ سنگی در ایران

از عواملی که موجب بالاتر بودن کیفیت این کاغذ در ایران شده می توان به سطح کاملا صاف و غیر دانه دار و چاپ پذیری دو طرفه آن اشاره کرد و این به خاطر مرغوب تر بودن مواد اولیه ایرانی و همچنین ترکیب کاملا همگن این مواد با یکدیگر است.

آینده خط تولید کاغذ سنگی

آیا آینده خط تولید کاغذ سنگی با پیشرفت چشم گیری مواجه است؟ آینده کارخانه کاغذ سنگی ایران بسیار درخشان است زیرا تولید کنندگان کاغذ سنگی توانستند نقش مهمی در تولید کاغذ مورد نیاز صنایع ایفا کنند.
امروزه به دلیل بالا بودن سطح تقاضا این نمونه کاغذ در ایران و امکان فروش این محصول به سایر کشور ها تولید کنندگان در حال طرح ریزی برای گسترش کارخانه می باشند در این طرح قرار است تعدادی دیگر دستگاه به خط تولید اضافه شوند و نیرو های کاری را تا 200 نفر افزایش دهند تا تولیدات تا سه برابر افزایش یابد.

آشنایی با تاریخچه کاغذ سنگی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.