انواع کاغذ سنگ تولید شده در ایران

انواع کاغذ سنگ تولید شده در ایران

انواع کاغذ سنگ تولید شده در ایران
کاغذ سنگ تولید شده در ایران در انواع رول و شیت و در ضخامت و ابعاد مختلف متناسب با نیاز مصرف کنندگان در اختیارشان قرار می گیرد. کاغذ سنگ تولید شده دارای ویژگی های زیادی مانند تجزیه پذیر بودن، انعطاف پذیری بالا، چاپ پذیری عالی و… می باشد.

معرفی انواع کاغذ سنگ

معرفی انواع کاغذ سنگ

انواع کاغذ سنگ ایرانی که در بازار به فروش می رسد عبارتند از:

  1. شیت: این نوع کاغذ سنگ در ابعاد 90×60 و 70×100 و در ضخامت 80 الی 700 میکرون به فروش می رسد. قیمت آن بیشتر از کاغذ سنگی رولی است ولی نگه داری و حمل و نقل، بسته بندی های شیت راحت تر می باشد.
  2. رول: کاغذ سنگ رولی در ضخامت کمتر از 140میکرون حداکثر عرضی که می تواند داشته باشد 104 سانتی متر است، در ضخامت بالای 160 میکرون حداکثر عرضی که می تواند داشته باشد 143 سانتی متر است.
    هر دو نمونه ی رول و شیت کیفیت یکسانی دارند و دلیل قیمت پایین تر کاغذ سنگی رولی این است که نیازی به برش دادن و بسته بندی شیت ها نیست.

کاربرد انواع کاغذ سنگ

از کابرد انواع کاغذ سنگ در صنایع مختلف می توان به صنعت تولید کارتن های لمینتی، روکش ام دی اف، بسته بندی، چاپ، کاغذ دیواری، ظروف یکبار مصرف، لوازم التحریر و… اشاره نمود.
به طور کلی در همه ی صنایعی که از کاغذ استفاده می کنند می توان کاغذ سنگی را جایگزین نمود، به جز یک مورد و آن هم تولید دستمال کاغذی است زیرا کاغذ سنگی آب را جذب نمی کند.

کاغذ سنگ تولید شده در ایران

کاغذ سنگ تولید شده در ایران

کاغذ سنگ تولید شده در ایران توان رقابت با نمونه های خارجی کاغذ سنگی را دارد. زیرا کاغذ سنگی ایرانی علاوه بر داشتن ویژگی های کاغذ سنگی خارجی (مثل ضد آب بودن، مقاوم در برابر پارگی، شعله ور نشدن و…) دارای ویژگی های دیگری مانند دو طرفه بودن، نرم تر بودن و وجود مواد پلی اتیلن کمتر در ساخت آن است.

کاغذ سنگ تولید شده حامی محیط زیست

کاغذ سنگ تولید شده حامی محیط زیست می باشد زیرا:

  1. تجزیه پذیر است بنابراین زباله انباشته نمی شود، کاغذ سنگی بعد از استفاده به راحتی در طبیعت تجزیه می شود بدون اینکه گاز سمی تولید کند.
  2. برای تولید کاغذ سنگی نیازی به قطع درخت نیست بنابراین طبیعت را نابود نمی کند.
  3. در تولید کاغذ سنگی از هیچ گونه آب و اسیدی (برای سفید کردن کاغذ) استفاده نمی شود بنابراین پساب صنعتی ندارد و آب ها را آلوده نمی کند.
انواع کاغذ سنگ تولید شده در ایران

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.