بزرگترین واحد تولید کاغذ سنگی کشور

بزرگترین واحد تولید کاغذ سنگی کشور

بزرگترین واحد تولید کاغذ سنگی کشور
استان یزد به خاطر داشتن ذخایر غنی سنگ آهک و همچنین دارا بودن شرایط منطقه ای و آب و هوایی مناسب قابلیت تبدیل شدن به بزرگترین واحد تولید کاغذ سنگی کشور را دارا می باشد.
پس از طرح امکان سنجی برای تولید کاغذ سنگی در ایران مناطق مختلفی برای احداث شرکت مورد بررسی قرار گرفت بهترین منطقه از لحاظ شرایط آب و هوایی و همچنین وجود منایع غنی برای راه اندازی شرکت استان یزد در نظر گرفته شد.
پس از شناسایی منطقه، زمینی به مساحت مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه خریداری شد. و با تهیه تجهیزات از طریق خریداری از کشور های سازنده و تولید بخشی از آن ها در سال 1395 کارخانه راه اندازی شد.
با در نظر گرفتن تعداد دستگاه ها، مشورت و امکان سنجی شرایط تولید در وهله اول اجرای پروژه میزان تولیدات کاغذ سنگی در سال تا سقف 5000 تن رسید و توانست در تامین کاغذ مورد نیاز صنایع استفاده کننده از کاغذ نقش مهمی ایفا کند.
خط تولید کاغذ سنگ یزد به عنوان بزرگترین خط تولید ایران مشغول به کار است و پژوهشگران و تولید کنندگان این نمونه کاغذ با افزایش تقاضا های داخلی و خارجی قصد دارند میزان تولیدات را به سه برابر در سال افزایش دهند این در حالی است که هیچ یک از کارخانه های دیگر توانایی تولید این حجم کاغذ را نخواهند داشت زیرا سقف تولیدات آن ها در آینده تا سقف پایین تری محدود است. از اینرو استان یزد به عنوان بزرگترین تولید کننده کاغذ سنگ در ایران و حتی خاورمیانه شناسایی شد.

کاغذ سنگ به عنوان یک فناوری جدید

کاغذ سنگ به عنوان یک فناوری جدید

تولید کاغذ از سنگ آهک به عنوان یک فناوری جدید در عصر مدرن در کشور هایی که توانایی تولید این نمونه کاغذ را دارند در حال انجام است. از دلایل روی آوردن کشور ها به تولید کاغذ از سنگ می توان به مواردی که در ادامه آمده اند اشاره نمود:

  • تولید کاغذ از سنگ بدون آسیب رسانی به محیط زیست در حال انجام است و نقش مهمی برای جبران آسیب هایی که به محیط زیست توسط تولید کنندگان کاغذ های سلولزی وارد شده، ایفا می کند.
  • کاغذ تولید شده از سنگ های پایه آهکی ویژگی هایی دارد که موجب برتری این نمونه کاغذ در برابر انواع کاغذ ها از لحاظ کیفیت و راحتی هنگام استفاده شده است.
  • تولید کاغذ های سلولزی در برخی کشور ها با محدودیت مواجه است. کشور های مذکور اگر به خرید کاغذ از دیگر کشور ها روی بیاورند ضرر بزرگی در اقتصادشان وارد شده که آثار مخرب دیگری نیز به همراه دارد.
بزرگترین واحد تولید کاغذ سنگی کشور

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.