خط تولید کاغذ از سنگ آهک در یزد

خط تولید کاغذ از سنگ آهک در یزد

خط تولید کاغذ از سنگ آهک در یزد
خط تولید کاغذ از سنگ آهک کشور در استان یزد واقع شده است. این خط تولید سالانه می تواند پنج هزار تن کاغذ سنگی تولید نماید. با راه اندازی این خط تولید ایران جزو معدود تولید کنندگان کاغذ سنگی در جهان به شمار می آید.

خط تولید کاغذ سنگی یزد

خط تولید کاغذ سنگی یزد در سال 1395 شروع به کار نمود، حدود 30 درصد از تجهیزات این کارخانه توسط مهندسین داخلی طراحی شده و بقیه ی آن از کشورهای دیگر که این تجهیزات را تولید نمودند خریداری شده است. هم اکنون سی نفر در این خط تولید مشغول به کارند و تولید سالانه کاغذ این کارخانه پنج هزار تن است.

خط تولید کاغذ سنگی یزد

این خط تولید در نظر دارد با افزایش دستگاه های تولید و استخدام تعدادی دیگر نیرو ظرفیت تولید خود را بالا برده و بتواند کاغذ سنگی را به کشور های دیگر صادر کند.

ماشین آلات خط تولید کاغذ از سنگ

ماشین آلات خط تولید کاغذ از سنگ در تعداد معدودی از کشورها ساخته می شود. عرض این ماشین آلات حداقل 140 سانتی متر و حداکثر 300 سانتی متر می باشد. این ماشین آلات، کاغذ سنگی را بدون نیاز به چوب درختان و آب تولید می کنند بنابراین در راستای حمایت از محیط زیست ساخته شده اند.

ضایعات سنگ آهک در خط تولید کاغذ سنگی

ضایعات سنگ آهک در خط تولید کاغذ سنگی مورد استفاده قرار می گیرد، به همین دلیل برای تولید کاغذ سنگی می توان از ضایعات سنگ آهک کارخانه ی سیمان و… استفاده کرد، از اینرو نیازی به برداشت از منابع طبیعی سنگ آهک نیست.

ضایعات سنگ آهک در خط تولید کاغذ سنگی

لازم به ذکر است که کیفیت کاغذ تولید شده به این شیوه فرقی با کاغذ تولید شده از سنگ آهک تازه استخراج شده ندارد، بنابراین از لحاظ قیمت نیز هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

راه اندازی خط تولید کاغذ از سنگ

خط تولید کاغذ از سنگ کشور در استان یزد با اهداف زیر راه اندازی شد:

  • تامین کاغذ مورد نیاز کشور
  • جلوگیری از واردات کاغذ
  • جلوگیری از قطع درختان و از بین بردن جنگل ها
  • جلوگیری از انباشته شدن زباله
  • کاهش آلودگی هوا
  • کاهش مصرف بی رویه آب
  • تولید نشدن پساب صنعتی
خط تولید کاغذ از سنگ آهک در یزد

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.