خط تولید کاغذ کربنات کلسیم

خط تولید کاغذ کربنات کلسیم

خط تولید کاغذ کربنات کلسیم
خط تولید کاغذ کربنات کلسیم ایران که در منطقه ای با شرایط اقلیمی بسیار مناسب بنا شده است با استفاده از حداکثر توانایی خود کاغذی با کیفیت در حجم بالایی تولید می کند تا بتواند پاسخگوی همه ی مصرف کنندگان باشد.
خط تولید کاغذ سنگی کشور که در استان یزد واقع شده است تاثیر به سزایی در اقتصاد کشور دارد، زیرا از طرفی از خارج شدن ارز جلوگیری می کند و از طرف دیگر به دلیل معدود بودن تعداد تولید کنندگان در جهان با گسترش تولیدات و فروش موجب افزایش سرمایه کشور می شود.
خط تولید کاغذ کربنات کلسیم با خطوط تولید سایر کاغذ ها تفاوت های عمده ای دارد که عبارتند از:

  • دستگاه های موجود در این خطوط تولید هیچ گونه پساب و گاز های گلخانه ای تولید نمی کنند زیرا از آب، مواد شیمیایی سفید کننده و انرژی های تجدید ناپذیر استفاده نمی کنند.
  • مصرف انرژی دستگاه های موجود در این خط تولید بسیار پایین تر از سایر خطوط تولید کاغذ می باشد.
  • مواد اولیه ای که در این خط تولید به کار می رود الیاف سلولزی موجود در درختان نیست بلکه از منابع سنگ آهک کشور تامین می شود.
  • این خط تولید کاغذی تولید می کند که از نظر کیفیت و کارایی در سطح بالاتری از سایر کاغذ ها قرار دارد.

بنابراین خط تولید مذکور با عدم استفاده از درختان و آب های موجود در سطح زمین و همچنین بدون تولید آلودگی های زیست محیطی به عنوان یک صنعت سبز شناخته شده است زیرا تولیداتش کاملا در راستای حمایت از طبیعت است.

راه اندازی خط تولید کربنات کلسیم

راه اندازی خط تولید کربنات کلسیم در کشور هایی امکان پذیر است که سنگ آهک در آنجا به مقدار زیادی یافت می شود زیرا ماده اصلی برای تولید این کاغذ، کربنات کلسیم موجود در این سنگ است.

راه اندازی خط تولید کربنات کلسیم

برای راه اندازی یک کارخانه با حداکثر تولیدات 3.500 تن به زمینی با متراژ 10000 متر مربع و دستگاه های مجهزی که بیش از نیمی از آن ها باید به کشور وارد شوند نیاز است.

هزینه راه اندازی خط تولید کاغذ سنگی

گفتنی است که هزینه راه اندازی خط تولید کاغذ سنگی بسیار بالا بوده اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که این هزینه با توجه به تقاضای بالای صنایع مختلف داخلی و خارجی به کاغذ و مقوا به همراه سود کلان آن بازگشت داده می شود. برای مثال هزینه راه اندازی یک خط تولید با توان تولید 5 هزار تن کاغذ در سال حدود 170 میلیارد ریال است.

خط تولید کاغذ کربنات کلسیم

همچنین ببینید

تنوع تولید کاغذ سنگی در ایران

تنوع تولید کاغذ سنگی در ایران

تنوع تولید کاغذ سنگی در ایران تولید کاغذ سنگی در ایران از تنوع بالایی برخوردار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.