دستگاه های چاپ مورد نیاز کاغذ سنگی

دستگاه های چاپ مورد نیاز کاغذ سنگی

دستگاه های چاپ مورد نیاز کاغذ سنگی

دستگاه های چاپ مورد نیاز کاغذ سنگی دستگاه هایی هستند که در هنگام چاپ به بافت کاغذ سنگی آسیبی وارد نمی کنند، به عبارتی دستگاه های چاپی که از اشعه UV یا حرارت زیاد برای چاپ روی کاغذ استفاده نمی کنند.
دستگاه هایی که برای چاپ روی سطح کاغذ سنگی استفاده می شوند عبارتند از:

لترپرس برای برجسته سازی کاغذ سنگی

لترپرس برای برجسته سازی کاغذ سنگی

از دستگاه لترپرس برای انجام چاپ برجسته روی کاغذ سنگی استفاده می شود. این نوع چاپ زیبایی بی نظیری روی سطح کاغذ سنگ پیاده می کند به طوریکه می تواند به خوبی مورد توجه قرار گیرد، به همین دلیل در تولید هدایای تبلیغاتی، کاغذ سنگ با چاپ برجسته کاربرد بالایی دارد.

دستگاه یو وی برای چاپ کاغذ سنگ

از دستگاه چاپ یو وی برای چاپ روی کاغذ سنگ زمانی استفاده می شود که خواستار در آوردن کاغذ سنگ از حالت ماتی و بخشیدن درخشش و جلوه ی ویژه ای به آن باشند. این نوع چاپ موجب بالا رفتن طول عمر کاغذ سنگ می شود زیرا طرح چاپ شده با دستگاه چاپ یو وی از فرسایش سطح کاغذ سنگ جلوگیری می کند.
سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا اشعه یو وی موجود در این دستگاه چاپ به کاغذ سنگ آسیبی نمی رساند؟ خیر، زیرا اشعه یو وی که در چاپ یو وی استفاده می شود به طور مداوم به سطح کاغذ تابیده نمی شود.

دستگاه چاپ افست کاغذ سنگی

دستگاه چاپ افست بر روی کاغذ سنگی که فقط از چهار رنگ اصلی مرکب استفاده می کند با ترکیب رنگ های سازگارش موجب چاپ با کیفیت و بسیار زیبایی می شود. طرح چاپ شده روی کاغذ سنگی با این دستگاه چاپ طیف گسترده ای از رنگ ها را تشکیل می دهد که حاصل ترکیب این چهار رنگ می باشد.

مرکب مورد استفاده در دستگاه های چاپ کاغذ سنگ

مرکب مورد استفاده در دستگاه های چاپ کاغذ سنگ

آیا مرکب هایی که در دستگاه های چاپ کاغذ سنگ مورد استفاده قرار می گیرد مخصوص چاپ کاغذ سنگ هستند؟ هم می توان از مرکب مخصوص چاپ کاغذ سنگ استفاده کرد که این مرکب هوآدا نام دارد و از کشور چین به ایران وارد می شود، ویژگی بارز این مرکب به سرعت خشک شدن آن روی سطح کاغذ سنگ می باشد و هم می توان از مرکب های معمولی استفاده کرد مشکل این مرکب ها این است که دیر خشک می شوند از اینرو برای انجام کار چاپی در مدت زمان کوتاه می توان از پودر خشک کن به همراه آن استفاده کرد.

دستگاه های چاپ مورد نیاز کاغذ سنگی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.