راه اندازی خط تولید کاغذ سنگ

راه اندازی خط تولید کاغذ سنگ

راه اندازی خط تولید کاغذ سنگ
راه اندازی خط تولید کاغذ سنگ در دهه ی اخیر به دو دلیل اهمیت زیادی برای کشور دارد، یکی از دلایل رفع محدودیت تولید کاغذ در ایران است که تهیه کاغذ مورد نیاز کشور را در پی دارد و دیگری امکان ایجاد صادرات این کاغذ است که فواید زیادی را به همراه دارد.
راه اندازی خط تولید کاغذ سنگی ایران در استان یزد و در سال 1395 انجام شد زیرا در این استان شرایط مناسبی برای تولید کاغذ سنگ وجود داشت. از اینرو در کشور بخشی از محدودیت تولید کاغذ برداشته شد و با افزایش تولیدات این کارخانه امید است دیگر نیازی به واردات کاغذ در آینده نباشد زیرا واردات کاغذ آسیب های فراوانی به همراه دارد.
از جمله آسیب های واردات کاغذ به کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • از دست دادن چرخه تولید در کشور و از اینرو بیکاری تعداد زیادی از تولید کنندگان
  • بیکاری افراد موجب بالا رفتن سطح فقر در کشور و در نتیجه ایجاد شکاف طبقاتی در جامعه
  • وابسته شدن به دیگر کشور ها و فروش مواد معدنی به صورت خام به کشور های دیگر
    امکان صادرات کاغذ سنگی به کشور هایی فراهم است که این نمونه کاغذ را نمی توانند تولید کنند و زمانی اینکار انجام پذیر است که تولیدات در کارخانه به میزانی برسد که بیشتر از حجم نیاز داخلی باشد.

ماشین آلات لازم خط تولید کاغذ سنگ

ماشین آلاتی که برای راه اندازی خط تولید کاغذ سنگ لازم است به طور کلی در ایران تولید نمی شود بلکه باید بخش گسترده ی آن را از کشور هایی که این دستگاه ها را تولید می کنند خریداری نمود.

ماشین آلات لازم خط تولید کاغذ سنگ

این ماشین آلات کاغذ سنگ را به صورت رول هایی با متراژ ها و عرض های مختلف تولید می کنند بدون اینکه که برای تولید کاغذ سنگ به انرژی های تجدید ناپذیر نیازی داشته باشند.

سقف تولیدات کاغذ سنگی در ایران

سقف تولیدات کاغذ سنگی در ایران در فاز اول تولیدات پنج هزار تن در سال رسید که با افزایش استفاده از این نوع کاغذ و بالا رفتن تقاضا در صنعت های مختلف نیاز به اجرای فاز دوم می باشد در این فاز میزان تولیدات تا ده هزار تن خواهد رسید که می تواند بخشی از نیاز کاغذ را برطرف کند.
آیا برای افزایش میزان تولیدات مشکل کمبود سنگ آهک در چرخه تولید پیش نمی آید؟ خیر، زیرا سنگ آهک فراوان ترین ماده موجود در سطح زمین است که میزان زیادی از این ماده در ایران یافت می شود علاوه بر این سنگ آهک مورد نیاز این کارخانه را می توان از باقی مانده سنگ آهک کارخانه های استفاده کننده از سنگ آهک به دست آورد.

راه اندازی خط تولید کاغذ سنگ

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.