راه اندازی واحد تولیدی کاغذ از سنگ آهک

راه اندازی واحد تولیدی کاغذ از سنگ آهک

راه اندازی واحد تولیدی کاغذ از سنگ آهک
راه اندازی واحد تولید کاغذ از سنگ آهک در استان یزد تحولی بزرگ در صنعت تولید کاغذ کشور به شمار می آید. این کارخانه در استان یزد، که سرشار از منابع غنی سنگ آهک است واقع شده و می تواند در آینده ای نزدیک صادر کننده کاغذ سنگی به دیگر کشور ها باشد.

روش تولید کاغذ از سنگ آهک

روش تولید کاغذ از سنگ آهک

روش تولید کاغذ از سنگ آهک چگونه است؟ ابتدا سنگ آهک را به کارخانه برده و کربنات کلسیم موجود در آن را استخراج می کنند بعد از آن 80 درصد از کربنات کلسیم به دست آمده را با پلی اتیلن که یک نوع ماده ی غیر سمی است و مواد افزودنی ترکیب می کنند، در این مرحله گرانول هایی به دست می آیند. گرانول های به دست آمده وارد دستگاه شده و طی فرایندی خاص به کاغذ سنگی تبدیل می شوند.

واحد تولیدی کاغذ از سنگ آهک

واحد تولیدی کاغذ از سنگ آهک ایران در استان یزد واقع شده است. این واحد تولیدی در سال 1395 افتتاح شد و ظرفیت تولید سالانه کاغذ سنگی آن پنج هزار تن می باشد. کاغذ تولید شده در این واحد تولیدی به دلیل برتری های زیادی که نسبت به دیگر کاغذ ها دارد در صنایع زیادی از جمله تحریر، بسته بندی، چاپ و نشر، تولید کارتن های لمینتی، روکش ام دی اف، کاغذ دیواری و ظروف یکبار مصرف مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه های واحد تولیدی کاغذ از سنگ

دستگاه های واحد تولیدی کاغذ از سنگ

دستگاه های واحد تولیدی کاغذ از سنگ برای تولید کاغذ سنگی از چه موادی استفاده می کنند؟ این دستگاه ها از پودر کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک برای تولید کاغذ استفاده می کند. انرژی مورد استفاده در این واحد تولیدی انرژی برق می باشد که به میزان کمی مصرف می شود. این دستگاه ها برای تولید کاغذ سنگی به آب و سفید کننده های اسیدی نیازی ندارد بنابراین پساب صنعتی تولید نمی کند و همچنین از چوب درختان استفاده نمی کند، از اینرو حامی محیط زیست بوده و درختان و جنگل ها را نابود نمی کند.

آینده واحد تولیدی کاغذ از سنگ آهک یزد

واحد تولید کاغذ از سنگ آهک یزد در آینده با افزایش تولیدات علاوه بر تامین کاغذ مورد نیاز کشور می تواند به کشورهای دیگر نیز کاغذ صادر کند. صادر کردن کاغذ به کشورهای دیگر فواید زیادی دارد که به رشد و شکوفایی کشور کمک می کند.

راه اندازی واحد تولیدی کاغذ از سنگ آهک

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.