راه اندازی کارخانه تولید کاغذ سنگی

راه اندازی کارخانه تولید کاغذ سنگی

راه اندازی کارخانه تولید کاغذ سنگی
راه اندازی کارخانه تولید کاغذ سنگی در کشور هایی امکان پذیر است که علاوه بر داشتن منابع اولیه فراوان و با کیفیت، نیاز بازار و تقاضای فراوانی برای این محصول دارند.
قبل از اینکه کارخانه تولید کاغذ سنگی راه اندازی شود باید امکان سنجی شود که آیا این پروژه قابل انجام هست یا خیر، از جمله امکان سنجی هایی که انجام می شود عبارتند از:

  • آیا در این منطقه منابع اولیه به فراوانی و با کیفیت عالی وجود دارد؟
  • آیا این منطقه شرایط اقلیمی مناسبی دارد؟
  • آیا تقاضایی برای تولید کاغذ سنگی در این منطقه وجود دارد؟

راه اندازی کارخانه کاغذ سنگی در ایران به دلیل داشتن شرایط فوق بسیار حائز اهمیت است زیرا می تواند نیاز کاغذ کشور را بر طرف کرده و همچنین منبع درآمدی پر سود به شمار آید. دلیل اینکه این کارخانه درآمدی پر سود دارد این است که در حال حاضر تنها کارخانه کاغذ سنگ در خاورمیانه است.

امکانات لازم برای راه اندازی کارخانه کاغذ سنگ

امکانات لازم برای راه اندازی کارخانه کاغذ سنگ

برای راه اندازی کارخانه کاغذ سنگ به جز منابع سنگ آهک و شرایط اقلیمی امکانات دیگری لازم است که عبارتند از دستگاه های تولید کاغذ سنگ و نیروی متخصص، در ایران توانایی تولید دستگاه ها به طور کامل وجود ندارد بنابراین هفتاد درصد از دستگاه های مورد نیاز از کشور های سازنده خریداری شده و سی درصد آن طراحی متخصصان داخلی است. این دستگاه ها مصرف انرژی پایینی دارند و موجب بروز مشکلات زیست محیطی نمی شوند، همچنین نیروی متخصص ایرانی توانستند فرمولی طراحی کنند تا کاغذ سنگی با کیفیتی را تولید کنند. کاغذ تولید شده توسط این متخصصان ویژگی های بهتری از کاغذ تولیدی کشور های دیگر دارد.

دلایل اهمیت کارخانه کاغذ سنگی ایران

دلایل اهمیت کارخانه کاغذ سنگی در ایران به شرح زیر می باشد:

  • کاغذ مورد نیاز کشور تولید می شود بدون اینکه به از بین بردن درختان نیاز باشد.
  • عدم نیاز به واردات کاغذ که تاثیرات منفی بی شماری برای کشور دارد از جمله بیکاری و از بین رفتن چرخه تولید داخلی، خارج شدن ارز از کشور و ایجاد فقر و وابسته شدن آن و…
  • قرار گرفتن جزو تولید کنندگان نمونه منحصر به فرد کاغذ
  • تنها کارخانه کاغذ سنگی خاورمیانه است بنابراین مورد توجه تمامی کشور های خاورمیانه می باشد و می تواند با افزایش تولیدات صادر کننده کاغذ سنگی به تمام کشور های متقاضی شود.
  • قرار گرفتن در رده کشور های صادر کننده موجب پیشرفت و ثروتمند شدن کشور همچنین گسترش چرخه تولید در نتیجه نیاز به نیروی کار و کاهش سطح بیکاری می شود.
راه اندازی کارخانه تولید کاغذ سنگی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.