عیب کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه

عیب کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه

عیب کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه
عیب کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه چیست؟ تنها عیب کاغذ سنگی در مقایسه با کاغذ گلاسه این است که تحمل دمای بالا و همچنین تابش اشعه یو وی به طور مستقیم را ندارد.
کاغذ سنگی و کاغذ گلاسه شباهت های زیادی با یکدیگر دارند و تنها تفاوت ظاهری آن ها مات بودن سطح کاغذ سنگی است به همین دلیل به گلاسه مخملی نیز معروف است.
کاغذ سنگی در هنگام استفاده برای کارهای چاپی رفتاری مشابه به کاغذ گلاسه با کیفیتی بالاتر از خود نشان می دهد به همین دلیل جایگزین بسیار مناسبی برای انواع کاغذ سلولزی مخصوصا کاغذ گلاسه می باشد.
جایگزین کردن کاغذ سنگی به جای کاغذ گلاسه فواید زیادی دارد که عبارتند از:

  • کیفیت چاپ بالاتر
  • مصرف مرکب کمتر هنگام انجام کار های چاپی
  • عدم نیاز به خدمات تکمیلی پس از چاپ
  • طرح چاپ شده روی کاغذ سنگی کاملا ضد آب
  • بافت مقاوم در برابر جوندگان، کشیدگی، مایعات و آتش گرفتن
  • پرداخت هزینه کمتر برای خرید این محصول در عین داشتن کیفیت و ماندگاری بالاتر
  • عدم آسیب رسانی به محیط زیست با تولید، مصرف، بازیافت و تجزیه کاغذ سنگی
  •  بافت کاملا نفوذ ناپذیر در مقابل گرد و غبار و سایر مواد

با توجه به متن فوق کاغذ سنگی بسیار مناسب تر از کاغذ گلاسه می باشد و تنها عیب آن این است که در مقابل دستگاه های چاپی که از حرارت زیاد و یا اشعه یو وی به طور مستقیم استفاده می کنند به کار نمی رود زیرا بافتش در برابر این دو آسیب پذیر است.
لازم به ذکر است که همین عیب کاغذ سنگی موجب شده که این کاغذ بتواند در مدت زمان کوتاهی (حداکثر یکسال) در طبیعت مقابل نور خورشید به راحتی تجزیه شود و مشکل انباشت زباله را از بین ببرد.

آیا کاغذ سنگی جایگزین کاغذ گلاسه می شود؟

آیا کاغذ سنگی جایگزین کاغذ گلاسه می شود؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا کاغذ سنگی جایگزین کاغذ گلاسه می شود؟ کاغذ سنگی مزیت ها و برتری های زیادی نسبت به کاغذ گلاسه دارد و تنها یک عیب دارد که اصولا از آن چشم پوشی می شود بنابراین در آینده ای نزدیک می تواند به راحتی جایگزین کاغذ های سلولزی و انواع دیگر کاغذ، مقوا و نایلون ها شود.

وسایل مورد نیاز عملیات روی کاغذ سنگی

وسایل مورد نیاز برای انجام کلیه عملیاتی که روی کاغذ سنگی قابل پیاده سازی است همان وسایلی است که برای انجام عملیات روی کاغذ گلاسه استفاده می شود. بنابراین نیازی به خرید تجهیزات و وسایل مخصوص برای انجام عملیات های مختلف روی کاغذ سنگی نیست.

عیب کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.