فناوری تولید کاغذ از پودر سنگ آهک

فناوری تولید کاغذ از پودر سنگ آهک

فناوری تولید کاغذ از پودر سنگ آهک
فناوری تولید کاغذ از پودر سنگ آهک رویداد بزرگی در صنعت تولید کاغذ کشور به شمار می آید. این فناوری برای نخستین بار توسط محققین کانادایی اختراع شد و پس از آن سه کشور چین، تایوان و ایران به این توانایی دست یافتند.
فناوری تولید کاغذ از پودر سنگ آهک تنها در چهار کشور دنیا امکان پذیر است زیرا این کشور ها منابع اولیه فراوان برای تولید کاغذ از سنگ آهک را دارند.
سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا می توان سنگ آهک را به کشوری که از منابع سنگ آهک محروم است وارد کرد و سپس به تولید کاغذ سنگی پرداخت؟ خیر، زیرا 80 درصد از بافت کاغذ سنگ را کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک تشکیل می دهد بنابراین نیاز به واردات انبوه سنگ آهک است که هزینه بالایی را به دنبال دارد از اینرو موجب می شود سطح سودآوری کارخانه پایین بیاید و حتی موجب ضرر مالی شود.

فرمول تهیه کاغذ از پودر سنگ آهک

فرمول تولید کاغذ از پودر سنگ آهک در ایران توسط متخصصان و دانشمندان داخلی محقق شده است. به همین دلیل کاغذ تولید شده در ایران تفاوت هایی با سایر کاغذ سنگی های تولید شده در کشور های دیگر دارد، این تفاوت ها موجب برتری کاغذ سنگی ایرانی شده است.
از برتری های کاغذ سنگی ایرانی می توان به بافت نرم، کاملا صاف و غیر دانه دار و چاپ پذیری دو طرفه با کیفیت بالای این کاغذ اشاره نمود.

فرمول تهیه کاغذ از پودر سنگ آهک

تولید کاغذ از پودر سنگ آهک در ایران اقدامی بسیار سودمندانه برای رونق چرخه اقتصاد به شمار می رود از اینرو منبع درآمد با ارزشی برای کشور می باشد. با گسترش کارخانه و افزایش خطوط تولید و راه اندازی فاز های مختلف علاوه بر تامین کاغذ مورد نیاز کشور و جبران کمبود کاغذ می توان به صادرات کاغذ سنگی روی آورد و موجب ثروتمند شدن و پیشرفت کشور شد.

کاربرد های کاغذ تولید شده از سنگ آهک

کاغذ تولید شده از پودر سنگ آهک که دارای سه ضخامت نازک، متوسط و ضخیم است کاربرد های مختلفی دارد. از ضخامت نازک کاغذ سنگی در صنعت تولید لیبل، دفترچه یادداشت، ماهنامه ها و لمینت روی کارتن و… استفاده می شود.
ضخامت متوسط کاغذ سنگی در تولید پاکت های دکمه دار،جلد کتاب، چاپ و نشر، تولید تقویم رومیزی، ساک دستی،لوازم تحریر و… استفاده می شود.
ضخامت ضخیم کاغذ سنگی برای تولید مقوا، کارتن، هارد باکس، بسته بندی مواد بهداشتی، دارویی و غذایی، کاغذ دیواری و… به کار می رود.

فناوری تولید کاغذ از پودر سنگ آهک

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.