فواید استفاده از کاغذ سنگی در صنعت

فواید استفاده از کاغذ سنگی در صنعت

فواید استفاده از کاغذ سنگی در صنعت
استفاده از کاغذ سنگی در صنعت به خاطر فواید بی شماری که به همراه دارد رو به افزایش است به طوریکه متقاضیان کاغذ سلولزی به طور چشم گیری کاهش یافته و در رده طرفداران و مصرف کنندگان کاغذ سنگی قرار گرفته اند.
استفاده از کاغذ سنگی به جای انواع مقوا، کاغذ و نایلون می باشد. در ادامه برخی از صنایعی که کاغذ سنگی را مورد استفاده قرار می دهند معرفی شده اند:

  • کاغذ سنگی با یکبار استفاده در صنعت چاپ به راحتی مورد توجه قرار گرفت زیرا این کاغذ به طوری ویژه ای برای چاپ افست و فلکسو طراحی شده، همچنین برای دیگر نمونه چاپ ها نیز گزینه ی بسیار مناسبی است.
  •  استفاده از کاغذ سنگی در بسته بندی نیز بسیار حائز اهمیت است، زیرا از مقاومت کششی بالایی برخوردار بوده و دارای بافتی کاملا ضد آب است به همین دلیل نیاز به لمینت کردن کارتن های بسته بندی نیست و همچنین به خاطر داشتن بافت کاملا بهداشتی و خنثی با موادی که داخل بسته بندی قرار میگیرد یا روی آن بریزد واکنش نمی دهد.
  • برای تولید انواع کاغذ دیواری سه بعدی، معمولی و… بهترین گزینه استفاده از کاغذ سنگی می باشد زیرا کاملا انعطاف پذیر است و در هنگام انجام انواع طرح های سه بعدی، نصب و… آسیبی به آن وارد نمی شود، همچنین کیفیت بالای خود را در مدت زمان طولانی حفظ می کند.
  • تولید انواع لیبل با کاغذ سنگی مزایای بیشتری از لیبل های تولید شده با سایر کاغذ ها دارد از جمله اینکه متن نوشته شده روی این لیبل ها حتی با خیس شدن یا در مدت زمان طولانی از بین نمی رود، بعلاوه اینکه لیبل های کاغذ سنگی قدرت چسبندگی بالاتری از سایر لیبل ها دارند به طوری که حتی با قرار گرفتن در آب این ویژگی را حفظ می کنند.

فواید استفاده از کاغذ سنگی برای طبیعت

فواید استفاده از کاغذ سنگی برای طبیعت

استفاده از کاغذ سنگی برای طبیعت نیز فواید زیادی دارد از جمله اینکه مصرف کاغذ های سلولزی پایین می آید بنابراین نیاز به استفاده از مواد سلولزی آغشته با مواد سمی و همچنین سفید کننده های شیمیایی برای تولید کاغذ نیست به همین دلیل تولید مواد سمی آلوده کننده محیط زیست به طور چشم گیری پایین می آید.

دلایل روی آوردن به کاغذ سنگی به جای دیگر کاغذ ها

از دلایل روی آوردن به کاغذ سنگی به جای دیگر کاغذ ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کیفیت بالای کاغذ سنگی نسبت به دیگر کاغذ ها
  • مناسب تر بودن قیمت کاغذ تولید شده از سنگ با توجه به شرایط کنونی بازار
  • یک راهکار مناسب جهت حفاظت از طبیعت و جلوگیری از آلودگی هوا
  • حمایت از تولید کنندگان داخلی با خرید محصولات تولید شده در کشور به جای واردات کاغذ
فواید استفاده از کاغذ سنگی در صنعت

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.