فواید استفاده از کاغذ سنگی

فواید استفاده از کاغذ سنگی

فواید استفاده از کاغذ سنگی
استفاده از کاغذ سنگی به جای کاغذ های سلولزی در صنایع مختلف فواید زیادی به همراه دارد که موجب شده این کاغذ با استقبال گسترده ای رو به رو شود، همچنین استفاده از کاغذ سنگی فواید زیادی برای محیط زیست دارد به همین دلیل به صنعت سبز معروف است.
استفاده از کاغذ سنگ در صنایع مختلف رو به افزایش است زیرا این کاغذ در هنگام استفاده کیفیت و کارایی بی نظیری از خود نشان می دهد در حالی که هزینه ی به صرفه تری را دارد. برخی از موارد استفاده از کاغذ سنگ به همراه ویژگی های آن ها در ادامه آمده است:

  • در صنعت چاپ علاوه بر اینکه نیازی به خدمات دیگر ندارد مرکب کمتری نیز مصرف می کند.
  • در بسته بندی مواد غذایی به دلیل بافت خنثی، کاملا بهداشتی و نفوذ ناپذیری که دارد نیاز به سلفون کشی سطح داخلی بسته بندی نیست بنابراین کاهش قیمت دارد.
  • اگر برای تولید کتب نفیس مانند قرآن، مفاتیح و… از کاغذ سنگی استفاده شود علاوه بر داشتن کیفیت و زیبایی بی نظیر طول عمر بالایی خواهد داشت به طوری که پس از گذشت چندین سال کیفیت اولیه خود را حفظ می کند.
  • در تولید کتاب های کودکان نیز فواید بی شماری دارد زیرا در صورت ریختن مایع روی سطح آن قابل خشک کردن می باشد، اگر مواد غذایی روی آن ریخته شود قابل شستشو است به علاوه اینکه کودکان نمی توانند به سادگی آن را پاره، خراب یا مخدوش کنند.
  • برای تولید انواع لیبل، این لیبل ها ظرفیت چسبندگی بالایی داشته و به سادگی آسیب نمی بینند. علاوه بر این با قرار گرفتن در یخچال و یا درون آب سرد به همان شکل اولیه باقی مانده و از روی جسم جدا نمی شوند.
  • در تولید کاغذ دیواری، کاغذ دیواری های تولید شده با کاغذ سنگی علاوه بر داشتن کیفیت بالا و زیبایی بیشتر از کاغذ دیواری معمولی طول عمر بالاتری نیز دارند.

مزیت استفاده از کاغذ سنگ برای طبیعت

مزیت استفاده از کاغذ سنگ برای طبیعت

استفاده از کاغذ سنگ برای طبیعت نیز مزیت هایی دارد زیرا در بافت آن هیچگونه الیاف سلولزی و ماده ی سمی وجود ندارد که در تولید و بازیافت موجب از بین بردن طبیعت و آلودگی آن شود. بنابراین گرم تر شدن و تغییر الگوی بارش در کره ی زمین را به دنبال ندارد و این به خاطر عدم تولید گاز های گلخانه ای در روند تولید و استفاده از این کاغذ است. گفتنی است که برای تولید کاغذ سنگ هیچ میزان آبی مصرف نمی شود بنابراین موجب کاهش سطح آب های رودخانه ها و زیر زمینی نمی شود.

فواید استفاده از کاغذ سنگی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.