قیمت کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه

قیمت کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه

قیمت کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه
پس از برآورد کلی که در مورد قیمت کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه انجام شد به این نتیجه دست یافتیم که قیمت کاغذ سنگی با وجود داشتن کیفیتی حتی بالاتر از کاغذ گلاسه مناسب تر است.
کاغذ گلاسه نوعی کاغذ که برای صاف و هموار شدن سطح آن و افزایش مقاومتش از روکشی براق استفاده می شود.
از مهم ترین ویژگی کاغذ گلاسه می توان به جذب یکنواخت جوهر در هنگام چاپ روی آن اشاره کرد که موجب بالا بردن کیفیت چاپ می شود، به همین دلیل است که استفاده گسترده ای در تمام صنایع بخصوص در صنعت چاپ دارد.
کاغذ گلاسه کیفیتی عالی دارد اما به دلیل گران بودن آن بسیاری از صنایع از خرید این کاغذ صرف نظر می کنند و به دنبال جایگزینی مناسب برای آن هستند. در دهه اخیر محققان توانسته اند کاغذی تولید کنند که کیفیتی بالاتر از کاغذ گلاسه داشته و مقرون به صرفه تر است این کاغذ از سنگ آهک تولید شده و با نام های کاغذ سنگی، کاغذ معدنی، کاغذ کربنات کلسیم و… شناخته شده است.
با معرفی کاغذ سنگی بین صنایع استفاده کننده از کاغذ بسیاری از آن ها کاغذ سنگی را جایگزین انواع کاغذ ها مورد استفاده نموده اند زیرا بافت آن به طور ذاتی یکنواخت و همگن بوده و کارایی و کیفیت زیادی دارد بنابراین نیازی به پرداخت هزینه برای استفاده از روکش برای صاف شدن سطح آن ندارد به همین دلیل قیمت آن مناسب تر است.

برابر بودن کیفیت چاپ کاغذ سنگی با گلاسه

برابر بودن کیفیت چاپ کاغذ سنگی با گلاسه

کیفیت چاپ پذیری کاغذ گلاسه با کاغذ سنگی مشابه است زیرا هر دو مرکب را به طور یکنواختی جذب می کنند که موجب بالا بردن کیفیت این نوع کاغذ ها می شود و تنها تفاوتی که دارند این است که کاغذ سنگی براقیت گاغذ گلاسه را ندارد به همین دلیل به گلاسه مخملی معروف است. برای افزودن براقیت به کاغذ سنگی در هنگام چاپ می توان از چاپ یو وی موضعی استفاده کرد.

قیمت کاغذ سنگی نسبت به کاغذ گلاسه

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.