مرکب مورد نیاز برای چاپ کاغذ سنگ

مرکب مورد نیاز برای چاپ کاغذ سنگ

مرکب مورد نیاز برای چاپ کاغذ سنگ
مرکب مورد نیاز برای چاپ کاغذ سنگ همان مرکب هایی است که در دستگاه های چاپ افست، فلکسو، لتر پرس و… استفاده می شود. برای چاپ سریع بر روی کاغذ سنگی یا باید از پودر خشک کن در این مرکب ها استفاده نمود و یا چاپ را با مرکب هوآدا انجام داد.

کیفیت چاپ روی کاغذ سنگ

چاپ روی کاغذ سنگ کیفیت بسیار بالایی دارد به همین دلیل در صنعت چاپ، کاغذ سنگی کاربرد ویژه ای دارد. سوالی که در اکثر مواقع پیش می آید این است که مرکبی که برای چاپ کاغذ سنگی استفاده می شود چه نوع مرکبی است؟
چاپ کاغذ سنگی با مرکب های معمولی که در دستگاه های چاپ افست و لترپرس و… به کار می رود امکان پذیر است به همین دلیل با این دستگاه ها سازگار می باشد.

کیفیت چاپ روی کاغذ سنگ

مرکب های معمولی پس از چاپ بر روی کاغذ سنگی زمان زیادی می برد تا خشک شود به همین دلیل اگر درخواست چاپ سریع روی کاغذ سنگی دارید یا باید به مرکب های معمولی پودر خشک کن اضافه کنید و یا اینکه از مرکب هوآدا استفاده کنید.
مرکب هوآدا ساخت کشور چین است و بدون نیاز به پودر خشک کن به سرعت روی کاغذ سنگ خشک می شود.
چرا چاپ کاغذ سنگ نیازی به خدمات پس از چاپ ندارد؟ چاپ روی کاغذ سنگ نیازی به خدمات تکمیلی پس از چاپ ندارد زیرا کیفیت چاپ کاغذ سنگ بالاست، همچنین طرح چاپ شده به روی آن کاملا ضد آب، مقاوم در برابر پارگی، نفوذ گرد و غبار، جوندگان و… می باشد.

میزان مصرف مرکب کاغذ سنگی در چاپ

میزان مصرف مرکب کاغذ سنگی در هنگام چاپ بر روی آن بسیار کمتر از سایر کاغذ ها می باشد. یعنی برای چاپ روی کاغذ سنگ حدود یک سوم سایر کاغذ ها مرکب مصرف می کنند در حالی که کیفیت بالاتری دارد و این به خاطر بافت کاملا نفوذ ناپذیر کاغذ سنگی است.

ویژگی های چاپ روی کاغذ سنگی

ویژگی های چاپ روی کاغذ سنگی

چاپ روی کاغذ سنگی به دلیل حالت مات و مخملی که دارد زیبا می باشد و طرح چاپ شده روی آن با دستگاه های لترپرس، افست و فلکسو با کیفیت بوده و حالت ماتی دارد. حال اگر بخواهیم کاغذ سنگی را حالت ماتی در بیاوریم و چاپ درخشانی به آن بدهیم باید از چاپ یو وی استفاده شود زیرا این چاپ کاغذ سنگ را از حالت ماتی بیرون آورده و به آن درخششی خاص می دهد تنها عیب این چاپ این است که هزینه ی بالایی دارد.

مرکب مورد نیاز برای چاپ کاغذ سنگ

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.