هزینه راه اندازی خط تولید کاغذ معدنی

هزینه راه اندازی خط تولید کاغذ معدنی

هزینه راه اندازی خط تولید کاغذ معدنی
راه اندازی خط تولید کاغذ معدنی به طور کلی پر هزینه است زیرا برای راه اندازی این خط تولید باید بیش از نیمی از دستگاه ها به کشور وارد شوند، علاوه بر این نیاز به نیروی متخصص برای تولید فرمول کاغذ سنگ و در نهایت کارکنانی برای تولید این کاغذ در کارخانه است.
برای راه اندازی خط تولید کاغذ معدنی به موارد زیر نیاز است:

  • دستگاه هایی که حدود هفتاد درصد آن ها در کشور های دیگر تولید می شود و باید به کشور وارد شوند.
  • حدود سی درصد دیگر ذستگاه های تولید کاغذ معدنی باید توسط متخصصان و نیرو های داخلی ساخته شود بنابراین نیاز به خرید وسایل لازم و پرداخت دستمزد به متخصصان است.
  •  نیاز به نیرو جهت کار در خط تولید است تا بتوان کاغذ مورد نیاز را تهیه نمود.

آیا پرداخت هزینه برای راه اندازی خط تولید کاغذ معدنی با تولید این کاغذ جبران می شود یا ضرر مالی را در پی دارد؟ راه اندازی خط تولید در صورتی موجب سود آوری می شود که مواد اولیه تولید کاغذ معدنی به فراوانی در آن منطقه وجود داشته باشد و همچنین نیاز فراوانی به این محصول وجود داشته باشد در غیر این صورت هزینه انجام شده موجب سود آوری نشده و حتی ضرر نیز به دنبال دارد.
راه اندازی این کارخانه در ایران به دلیل داشتن سنگ های معدنی مرغوب و همچنین نیاز به کاغذ معدنی حتی در سطح خاورمیانه بسیار سود آور خواهد بود زیرا با تولیدات فراوان و توسعه کارخانه این کاغذ صادر نیز خواهد شد که مزایای زیادی برای اقتصاد کشور دارد.

ظرفیت تولید کاغذ معدنی در ایران

پیاده سازی فاز نخست تولید کاغذ معدنی سالانه پنج هزار تن بود. امروزه با توجه به افزایش نیاز بازار به کاغذ سنگی در حال آماده سازی فاز جدید تولید کاغذ معدنی هستند. در این فاز تصمیم این است که میزان تولیدات به پانزده هزار تن در سال برسد تا بتواند نیاز صنایع مختلف به کاغذ را تا حدودی برطرف کنند.

ظرفیت تولید کاغذ معدنی در ایران

طرح جایگزینی کاغذ معدنی

میزان مصرف کاغذ در ایران به طور کلی حدود دو میلیون تن در سال است برای اینکه کاغذ معدنی بتواند جایگزین انواع کاغذ ها شود باید تغییرات چشم گیری در خط تولید ایجاد شود از جمله اینکه دستگاه های موجود در کارخانه و تعداد خطوط تولید افزایش یابد. انتظار می رود این طرح در سالهای آینده پیاده سازی شود تا در مرحله بعد بتوان خط تولید را به گونه ای مجهز کرد که توانایی صادرات آن نیز به دست آید.

هزینه راه اندازی خط تولید کاغذ معدنی

همچنین ببینید

راه اندازی کارخانه تولید کاغذ معدنی در کشور

راه اندازی کارخانه تولید کاغذ معدنی در کشور امروزه تولید کاغذ معدنی در کارخانه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.