ویژگی های کاغذ تولید شده از سنگ

ویژگی های کاغذ تولید شده از سنگ

ویژگی های کاغذ تولید شده از سنگ

کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک ویژگی های زیادی دارد که می توان به مقاوم بودن در برابر حشرات و پارگی، مقاوم بودن در برابر نفوذ آب و مایعات و شعله ور شدن، چاپ پذیری با کیفیت، قابل بازیافت و تجزیه پذیر بودن و… اشاره نمود.

مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک

مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک بیشتر شبیه به تولید فیلم های پلاستیکی است اما با در نظر گرفتن ویژگی های آن، کاغذ سنگی در دسته ی محصولات کاغذی جای گرفته است.

مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک

کاغذ تولید شده از سنگ می تواند به جای کاغذ سلولزی استفاده شود و همچنین می تواند جایگزین مواد پلاستیکی نیز باشد.

ویژگی های کاغذ سنگی

در ادامه برخی از ویژگی های کاغذ سنگی مطرح و نمونه ای از کاربرد آن نیز بیان شده است.

  • نرم و انعطاف پذیر بودن کاغذ سنگی موجب می شود به راحتی بتوان روی کاغذ سنگی نوشت بدون اینکه فشاری به دست وارد شود و همچنین اگر کاغذ سنگی تا شود از محل تا شده دچار آسیب و شکستگی نمی شود.
  • مقاوم بودن در برابر پارگی یا به عبارتی دیر پاره شدن موجب کاربرد کاغذ سنگی در بسته بندی مواد غذایی و آرایشی، تولید کاغذ دیواری و… شده است.
  • مقاوم بودن در برابر نفوذ آب و در برابر حشرات و جوندگان موجب شده در تولید کتاب های نفیس مثل قرآن بتوان از کاغذ سنگی استفاده نمود به خاطر اینکه این ویژگی ها طول عمر کتاب را افزایش می دهند.
  • چاپ پذیری با کیفیت عالی روی کاغذ سنگی موجب می شود به خدمات بعد از چاپ نیازی نباشد و همچنین مرکب کمتری مصرف می کند، بنابراین هزینه ی کمتری برای امور چاپی باید پرداخته شود.

حمایت از کره ی زمین با کاغذ تولید شده از سنگ

  • با کاغذ تولید شده از سنگ می توان از کره ی زمین حمایت کرد، زیرا با استفاده از این کاغذ به جای کاغذ های سلولزی دیگر زباله انباشته نمی شود به این دلیل که کاغذ سنگی تجزیه پذیر است و در هنگام تجزیه هیچ گونه گاز گلخانه ای تولید نمی کند از اینرو به طبیعت آسیبی نمی رساند.

حمایت از کره ی زمین با کاغذ تولید شده از سنگ

  • برای تولید کاغذ سنگی نیازی به قطع درختان و از بین بردن مراتع و استفاده از آب نیست بنابراین به حفاظت از محیط زیست کمک میکند.
  •  در تولید کاغذ سنگی نیازی به سفید کننده های اسیدی نیست بنابراین پساب صنعتی ندارد و از آلوده شدن آب ها جلوگیری می کند.
ویژگی های کاغذ تولید شده از سنگ

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.