چرا کاغذ سنگ را کاغذ سبز می نامند؟

چرا کاغذ سنگ را کاغذ سبز می نامند؟

چرا کاغذ سنگ را کاغذ سبز می نامند؟
چرا کاغذ سنگ را کاغذ سبز می نامند؟ کاغذ سنگ را کاغذ سبز می نامند زیرا تولید این کاغذ در راستای حفاظت از محیط زیست و برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به طبیعت توسط تولید کاغذ های سلولزی انجام می شود.
کاغذ سبز نام دیگر کاغذ سنگ می باشد زیرا:

  • برای تولید کاغذ از سنگ نیازی به قطع درختان برای تولید الیاف سلولزی نیست در نتیجه فرسایش خاک، نابودی مراتع و… را در پی ندارد. جلوگیری از فرسایش خاک بسیار مهم است که تنها با وجود درختان می توان با آن مقابله کرد زیرا فرسایش خاک موجب می شود منطقه حالت بیابانی به خود بگیرد و با حرکت خاک ها امکان ریختن آن ها به رودخانه ها و دریاچه ها وجود دارد که موجب آلودگی آب ها می شود.
  • در تولید کاغذ سنگ هیچ آبی مصرف نمی شود بنابراین از منابع آشامیدنی آب که بسیار کم هستند محافظت می کند.
  • کاغذ سنگی خود یک کاغذ سفید است، بنابراین نیاز به استفاده از اسید و کلر برای سفید کردن کاغذ ندارد به همین دلیل آلودگی هوا را به دنبال نداشته و همچنین در هنگام بازیافت یا تجزیه هیچ نوع مواد سمی تولید نمی کند که به طبیعت، هوا یا آب ها آسیب برساند.
  • برای تولید کاغذ از سنگ از انرژی های تجدید ناپذیر موجود در طبیعت که تولید دوباره آن ها با محدودیت مواجه است استفاده نمی شود. همچنین تنها انرژی مورد استفاده که انرژی برق است به صورت بهینه مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین تولید کاغذ سنگ به جای کاغذ های معمولی کمک بزرگی برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به طبیعت می کند همچنین به اوضاع رو به وخامت جنگل ها و مراتع بهبود می بخشد، به همین دلیل به کاغذ سبز معروف است.
آیا کاغذ سنگ قابل استفاده به جای کاغذ های معمولی است؟ کاغذ سنگ به دلیل داشتن ویژگی هایی حتی برتر از ویژگی های کاغذ معمولی قابل استفاده به جای انواع کاغذ ها است.

ظرفیت تولیدات کاغذ سنگ در ایران

ظرفیت تولیدات کاغذ سنگ در ایران

آیا ظرفیت تولیدات کاغذ سنگ در ایران به اندازه ای است که به طور کلی جلوی آسیب هایی که توسط تولید کاغذ های معمولی به طبیعت وارد می شود را بگیرد؟ خط تولید کاغذ سنگ هم اکنون سالانه 5000 هزار تن کاغذ تولید می کند در حالی که مصرف کاغذ در ایران سالانه حدود دو میلیون تن می باشد بنابراین برای حفاظت از طبیعت به طور کلی باید به توسعه کارخانه و افزایش تولیدات در سال های آینده روی آورد.

چرا کاغذ سنگ را کاغذ سبز می نامند؟

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.