چگونگی ساخت کاغذ با سنگ

چگونگی ساخت کاغذ با سنگ

چگونگی ساخت کاغذ با سنگ
چگونگی ساخت کاغذ با سنگ در کارخانه کاغذ سنگی یزد همانند ساخت کاغذ سنگ در سایر کشور ها با روش های سازگار با طبیعت انجام می شود با این تفاوت که درصد مواد به کار رفته در ساخت کاغذ سنگی کشور های مختلف با یکدیگر متفاوت است.
برای ساخت کاغذ با سنگ به پودر کربنات کلسیم مرغوب نیاز می باشد که از سنگ آهک حاصل می شود، به همین دلیل در کشور هایی امکان تولید کاغذ با سنگ وجود دارد که دارای معادن فراوان سنگ آهک هستند.
ماده ی دیگری که در تولید کاغذ از سنگ به کار می رود پلی اتیلن است. درصد ترکیب این دو ماده در کشور های مختلف متفاوت است و این بستگی به فرمول تولید کاغذ سنگ آن کشور دارد. برای تولید کاغذ سنگ مقداری ماده ی افزودنی نیز به این ترکیب اضافه می کنند که این مواد افزودنی فاقد مواد اسیدی و سمی می باشند. ترکیب این مواد و تبدیل آن به کاغذ سنگ توسط دستگاه های تولید کاغذ سنگی انجام می شود که بیشتر آن ها به کشور وارد شده اند.
مواد اولیه برای تولید کاغذ سنگی چگونه تهیه می شود؟ بیشترین ماده به کار رفته در کاغذ سنگی کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک است که توسط معادن سنگ آهک و باقی مانده سنگ آهک کارخانه تولید سنگ های مرمر و یا سیمان سازی به دست می آید و پلی اتیلن به عنوان یک ماده غیر سمی به راحتی در ایران یافت می شود بنابراین در تهیه مواد اولیه تولید کاغذ سنگ مشکلی وجود ندارد.

کاغذ سنگ محصولی سازگار با محیط زیست

کاغذ سنگ محصولی سازگار با محیط زیست

تنها کاغذی که تولید آن سازگار با محیط زیست است کاغذ سنگ می باشد زیرا این محصول در عینی که کاملا بهداشتی و خنثی است تولید آن هیچ گونه مشکلی از قبیل افزایش دما، ایجاد خشکسالی، بروز آلودگی در سطح کره زمین و… را به وجود نمی آورد، به همین دلیل به صنعت تولید کاغذ سنگی صنعت سبز می گویند.

دلایل روی آوردن به تولید کاغذ سنگ

از دلایل روی آوردن به تولید کاغذ سنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • حمایت از محیط زیست و جبران مقداری از آسیب هایی که به آن وارد شده
  • محدودیت تولید کاغذ در ایران به دلیل کمبود مراتع و جنگل ها
  • جلوگیری از واردات حجم عظیمی از کاغذ به کشور که ضرر اقتصادی در پی دارد
  • تامین کاغذ مورد نیاز صنایع مختلف در کشور
  • جلوگیری از فرسایش خاک با عدم قطع درختان
  • تولید کاغذی با کیفیت تر از کاغذ های معمولی
چگونگی ساخت کاغذ با سنگ

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.