کاربردهای کاغذ سنگ در صنایع مختلف

کاربردهای کاغذ سنگ در صنایع مختلف

کاربردهای کاغذ سنگ در صنایع مختلف
کاغذ سنگ به دلیل ویژگی های منحصر بفردش در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد از کاربردهای کاغذ سنگ در صنایع مختلف می توان به صنعت چاپ و نشر، تحریر، لیبل، ظروف یکبار مصرف، بسته بندی، کاغذ دیواری، تحریر و… اشاره نمود.

کاغذ سنگ در تولید ظروف یکبار مصرف

کاغذ سنگ در تولید ظروف یکبار مصرف

از کاغذ سنگ برای تولید ظروف یکبار مصرف استفاده می شود زیرا ظروف تولید شده با کاغذ سنگ کیفیتشان از سایر ظروف کاغذی بیشتر بوده و دیرتر پاره می شوند، همچینین بافتی غیر قابل نفوذ در برابر آب دارند.

کاغذ سنگ در بسته بندی

از کاغذ سنگ در بسته بندی مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و… استفاده می شود. دلیل استفاده از کاغذ سنگی برای بسته بندی مقاوم بودن کاغذ سنگی در برابر پاره شدن، جذاب تر شدن بسته بندی (به دلیل ویژگی های خاص کاغذ سنگی)، بافت نفوذ ناپذیر و اینکه کاغذ سنگی در دماهای مختلف تغییر سایز نمی دهد بنابراین می توان بسته بندی را در مکان های مختلف مانند یخچال و… قرار داد بدون اینکه کیفیت خود را از دست بدهد.

کاغذ سنگ در تولید لیبل

کاغذ سنگ در تولید لیبل

از کاغذ سنگ در تولید انواع لیبل پشت چسبدار، تحریر، رولی استفاده می شود لیبل های تولید شده ظرفیت چسبندگی زیاد، کیفیت بیشتر و طول عمر بالاتری دارند و از طرفی مقرون به صرفه تر از لیبل های تولید شده با سایر کاغذ ها می باشند.

کاغذ سنگ در تولید کاغذ دیواری

کاغذ سنگ در تولید کاغذ دیواری مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی های کاغذ دیواری تولید شده از کاغذ مذکور در ادامه مطرح شده است:

  • چون کاغذ دیواری تولید شده از کاغذ سنگی در برابر هر نوع ماده ای (آب، گرد و غبار و…) نفوذ ناپذیر است و همچنین در بافت آن الیاف سلولزی وجود ندارد توسط موریانه ها خورده نمی شود از اینرو برای مدت زمان زیادی بدون تغییر و فرسوده شدن باقی می ماند.
  • سطح نرم و انعطاف پذیری دارد و کیفیت چاپ روی آن بالاست بنابراین زیبایی ظاهری آن بی نظیر است.
کاربردهای کاغذ سنگ در صنایع مختلف

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.