کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک ایران

کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک ایران

کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک ایران
کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک ایران در استان یزد قرار گرفته است. کاغذ سنگ تولید شده در این کارخانه در مقایسه با نمونه های خارجی برتری های زیادی دارد از جمله: دو طرفه بودن این کاغذ، درصد مواد پلاستیکی کمتر، نرم تر بودن این کاغذ و…

تولید کاغذ از سنگ آهک

برای تولید کاغذ از سنگ آهک چه چیز هایی لازم است؟ باید تجهیزات خوب، کارا و مواد اولیه با کیفیت داشته باشیم تا بتوانیم کاغذ سنگی مطلوبی تولید کنیم.

تولید کاغذ از سنگ آهک

اکنون سوالی پیش می آید که آیا این امکانات در ایران وجود دارد؟ برخی تجهیزات وارد کشور شده و برخی از آن ها توسط مهندسین داخلی طراحی و ساخته شده اند همچنین می دانیم که سنگ آهکی که اهمیت زیادی در ساخت کاغذ سنگی دارد به فراوانی در این کشور یافت می شود بنابراین امکان تولید کاغذ سنگی در ایران وجود دارد.

کارخانه تولید کاغذ سنگی

یکی از کارخانه های تولید کاغذ سنگی ایران در استان یزد قرار دارد، این کارخانه با افزایش تولیدات خود می تواند صادر کننده کاغذ سنگی به کشور های دیگر باشد. صادرات کاغذ سنگی مزایای زیادی دارد که می توان به کاهش بیکاری، ثروتمند شدن کشور و… اشاره نمود.

کاغذ سنگی تولید شده در ایران

کاغذ سنگی تولید شده در ایران

کاغذ سنگی تولید شده در ایران تفاوت هایی با نمونه های خارجی خود دارد که برخی از این تفاوت ها با لمس کردن کاغذ نیز مشخص است:

  • کاغذ سنگی ایرانی دو طرفه است در حالی که نمونه ی خارجی آن یک طرفه است. یعنی در صورتی که دو طرف کاغذ سنگی خارجی عملیات چاپ انجام شود فقط یک طرف آن کیفیت خوبی دارد.
  • کاغذ سنگی ایرانی بسیار نرم می باشد در صورتی که نمونه خارجی آن لطافت نمونه ی ایرانی را ندارد.
  • درصد مواد پلاستیکی موجود در کاغذ سنگی ایرانی بسیار کمتر از نمونه ی خارجی آن می باشد.

دستگاه تولید کاغذ سنگی

این دستگاه برای تولید کاغذ، از پودر سنگ آهک استفاده می کند. انرژی مورد استفاده در دستگاه تولید کاغذ سنگی انرژی برق می باشد که درصد استفاده از انرژی در این دستگاه پایین است.
لازم به ذکر است که دستگاه مذکور نیازی به آب و چوب درختان برای تولید کاغذ ندارد. کاغذ تولید شده پس از استفاده به سادگی در طبیعت تجزیه شده و هیچ گونه پساب و گاز سمی تولید نمی کند از اینرو کمک شایانی به حفاظت از محیط زیست می کند.

کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک ایران

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.