کارخانه های تولید کاغذ سنگی ایران

کارخانه های تولید کاغذ سنگی ایران

کارخانه های تولید کاغذ سنگی ایران
پس از طرح امکان سنجی تولید کاغذ سنگی در ایران کارخانه های تولید کاغذ سنگی در شهر های مختلفی مثل یزد و… شروع به کار نموده اند تا بتوانند جزو تولید کنندگان برتر این محصول در جهان قرار گیرند.
امکان سنجی تولید کاغذ سنگی در ایران به صورت زیر انجام شد:

  • آیا در این کشور منابع اولیه به طور گسترده ای وجود داشته و قابل دسترسی است؟
  • آیا شرایط اقلیمی مناسبی برای تولید کاغذ سنگی در ایران وجود دارد؟
  • آیا نیاز به تولید کاغذ در ایران و کشور های همسایه به طور گسترده وجود دارد؟

کارخانه کاغذ سنگی یزد

کارخانه ی تولید کاغذ سنگی یزد در سال 1395 شروع به تولید این نمونه کاغذ نمود و توانست در مرحله اول اجرای پروژه تولیدات خود را به پنج هزار تن در سال برساند، کاغذ تولید شده در همه ی صنایع به خصوص در صنعت چاپ و بسته بندی به کار گرفته شد و هم اکنون میزان سفارشات این کاغذ رو به افزایش است.

کارخانه کاغذ سنگی یزد

به طوریکه تولیدات کارخانه پاسخگوی نیاز متقاضیان نیست بنابراین تولید کنندگان کاغذ سنگی در حال برنامه ریزی برای اجرای مرحله دوم پروژه هستند در این طرح سعی بر این است که با افزایش خطوط تولید و همچنین نیروی کاری میزان تولیدات را تا سه برابر مرحله اجرا افزایش دهند تا این کاغذ در همه صنایع جایگزین انواع کاغذ ها شود.

اهمیت وجود کارخانه های کاغذ سنگی در ایران

وجود کارخانه های کاغذ سنگی در ایران از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا کارخانه های مذکور به جبران آسیب های وارد شده به طبیعت کمک می کند و با جلوگیری از استفاده منابع انرژی تجدید ناپذیر هم از طبیعت محافظت کرده و از طرفی هم از آلودگی آب و هوا و تغییر دمای زمین و الگوی بارش جلوگیری می کند.
از دیگر دلایل اهمیت وجود این کارخانه تامین کاغذ مورد نیاز کشور است بدون اینکه ضرری به اقتصاد کشور وارد شود. همچنین تولید این کاغذ به طور گسترده امکان فروش به کشور های متقاضی کاغذ سنگ را فراهم می کند که سود آوری مطلوبی داشته و باعث رشد چشم گیر و پیشرفت کشور می شود.

کارخانه های تولید کاغذ سنگی ایران

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.