کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم

کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم

کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم
کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم نمونه ی جدیدی از کاغذ که در سال های اخیر توسط محققان اختراع شده است. ماده ی اصلی برای ساخت این کاغذ پودر کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک است که در ایران به فراوانی یافت می شود.
کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم در گراماژ های مختلف تولید شده و در نمونه های رول و شیت به بازار عرضه می شود. گراماژ های مختلف این کاغذ به دلیل ویژگی های مطلوبی که دارد در صنایع مختلفی به کار برده میشود.

کاربرد های کاغذ تولیدی از کربنات کلسیم

کاربرد های کاغذ تولیدی از کربنات کلسیم

از کاربرد های کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم می توان به صنایعی مانند تولید ظروف یکبار مصرف، بسته بندی، صنعت چاپ، تولید روکش های ام دی اف، انجام لمینت روی کارتن، هدایای تبلیغاتی و… اشاره کرد.

کاغذ سنگی در تولید هدایای تبلیغاتی

از کاغذ سنگی در تولید هدایای تبلیغاتی مانند ساک دستی، سالنامه، جعبه فانتزی و… استفاده می شود. هدایای تبلیغاتی به منظور جذب مشتری تولید می شوند بنابراین باید کیفیت بالایی داشته باشد تا بتواند نظر مخاطب را به خود جلب کند. کاغذ سنگی به دلیل زیبایی مطلوب و چاپ عالی که دارد بهترین انتخاب برای انجام اینکار است. چاپ روی این هدایا نیازی به خدمات پس از چاپ ندارد بنابراین قیمت به صرفه تری دارد.

کاغذ سنگی در انجام لمینت روی کارتن

برای انجام لمینت روی کارتن معمولا از کاغذ سنگی با ضخامت نازک در رنج 140 تا 180 میکرون استفاده می شود. انجام لمینت با کاغذ سنگی مزیت های زیادی دارد از جمله کیفیت عالی، طول عمر بالا، بدون نیاز به روکش سلفون، کاملا نفوذ ناپذیر در مقابل هر نوع ماده ای و…

کاغذ سنگی در تولید روکش ام دی اف

از کاغذ سنگی برای تولید روکش های ام دی اف استفاده می شود، این روکش ها بسیار خاص و با کیفیت بوده و طول عمر بالایی دارد زیرا بافت آن کاملا نفوذ ناپذیر در مقابل هر نوع ماده ای می باشد و در ساخت این روکش ها از الیاف سلولزی استفاده نشده است، بنابراین توسط موریانه ها از ببین نمی روند.

کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم

همچنین ببینید

تنوع تولید کاغذ سنگی در ایران

تنوع تولید کاغذ سنگی در ایران

تنوع تولید کاغذ سنگی در ایران تولید کاغذ سنگی در ایران از تنوع بالایی برخوردار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.