کاغذ سنگی وارداتی یا ایرانی؟!

کاغذ سنگی وارداتی یا ایرانی؟!

کاغذ سنگی وارداتی یا ایرانی؟!
کاغذ سنگی وارداتی یا ایرانی؟! کاغذ سنگی ایرانی به دلیل کیفیت بالاتر و همچنین ویژگی های برتری که دارد بسیار مناسب تر است، به همین دلیل امروزه بیشتر صنایعی که از کاغذ وارداتی استفاده می کنند کاغذ سنگی ایرانی را جایگزین آن کرده اند.
کاغذ سنگی وارداتی و کاغذ سنگ ایرانی تفاوت هایی با یکدیگر دارند زیرا درصد مواد اولیه به کار رفته در آن ها و کیفیت این مواد با یکدیگر فرق می کند.
این تفاوت ها که موجب بالاتر بودن کیفیت کاغذ سنگی شده است عبارتند از: بافت نرم و یکنواخت، کاملا همگن و غیر دانه دار در حالی که کاغذ سنگی وارداتی سطحی دانه دار دارد و نرمی و لطافت آن کمتر از کاغذ ایرانی است.
یکی دیگر از این تفاوت ها دو طرفه بودن کاغذ سنگی ایرانی است بنابراین بر خلاف کاغذ سنگی وارداتی قابلیت چاپ بر روی دو طرف آن وجود دارد.
قیمت کاغذ سنگی ایرانی نسبت به کاغذ سنگی وارداتی با وجود داشتن کیفیت بالاتر ارزانتر می باشد زیرا این کاغذ در کشور تولید شده و به راحتی در دسترس قرار می گیرد.

فواید خرید کاغذ سنگی ایرانی

فواید خرید کاغذ سنگی ایرانی

خرید کاغذ سنگی ایرانی به جای کاغذ سنگی وارداتی فواید زیادی به همراه دارد از جمله اینکه:

  • حمایت از تولید کنندگان داخلی که خود کفا شدن کشور و کاهش بیکاری را در پی دارد.
  • تهیه کاغذ سنگی ایرانی بسیار راحت تر است زیرا این کاغذ توسط کارخانه در نمایندگی های شهر های مختلف توزیع شده از اینرو سفارش متقاضی در مدت زمان کوتاهی در اختیارش قرار می گیرد از اینرو موجب صرفه جویی در زمان می شود.
  • خارج نشدن ارز و مواد اولیه از کشور زیرا خام فروشی مواد معدنی که به طور گسترده ای در حال انجام است موجب نابودی تولید کنندگان داخلی می شود.
  • با خرید کاغذ سنگی ایرانی به طور گسترده برای کلیه ی صنایع مصرف کننده کاغذ و مقوا نیاز به افزایش تولیدات در نتیجه نیاز به نیروی کاری است در نتیجه موجب کاهش بیکاری در جامعه می شود.
  • تامین کاغذ مورد نیاز بدون نیاز به واردات انواع کاغذ و حتی تولید کاغذ های سلولزی از اینرو قرار نگرفتن کشور در رده کشور های مصرف کننده کاغذ
  • خرید کاغذ سنگی با کیفیتی بالاتر و قیمتی به صرفه تر

ویژگی های کلی کاغذ سنگی چیست؟

ویژگی های کلی کاغذ سنگی چیست؟ کاغذ سنگی به طور کلی ضد آب و مقاوم بوده و هنگام استفاده کیفیت بالاتری از خود نشان می دهد. همچنین تولید این کاغذ در راستای حمایت از محیط زیست انجام می شود به همین دلیل بسیاری از صنایع دوستدار محیط زیست کاغذ سنگی را جایگزین انواع کاغذ های مورد استفاده قرار می دهند.

کاغذ سنگی وارداتی یا ایرانی؟!

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.