کاغذ سنگی یزد تحولی بزرگ در صنعت چاپ

کاغذ سنگی یزد تحولی بزرگ در صنعت چاپ

کاغذ سنگی یزد تحولی بزرگ در صنعت چاپ
کاغذ سنگی یزد تحولی بزرگ در صنعت چاپ به شمار می آید زیرا چاپ روی این کاغذ با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود به طوریکه نیاز به خدمات تکمیلی مانند سلفون کشی، لمینت، کوتینگ و… ندارد.

دلایل استفاده از کاغذ سنگی در صنعت چاپ و نشر

بیشترین مورد استفاده از کاغذ سنگی در صنعت چاپ و نشر می باشد و از دلایل استفاده از آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چاپ روی کاغذ سنگی با کیفیتی بالاتر از کاغذ های معمولی انجام می شود که این به خاطر بافت هموار و مسطح، فاقد پرز، کاملا مات، نرم و انعطاف پذیر کاغذ سنگی است.
  • کم هزینه تر بودن انجام چاپ روی کاغذ سنگی به دلیل مصرف مرکب کمتر (حدود یک سوم دیگر کاغذ ها) و عدم نیاز به خدمات تکمیلی بعد از چاپ مانند سلفون کشی، کوتینگ، لمینت و…
  • یکی دیگر از دلایلی که موجب شده به خدمات تکمیلی نیاز نباشد این است که طرح چاپ شده کاملا ضد آب است و از دمای محیط تاثیر نمی پذیرد.
  • دیر فرسوده شدن یا طول عمر بالای کاغذ چاپ شده موجب می شود که طرح چاپ شده برای مدت زمان طولانی به همان حالت اولیه باقی بماند.

دلایل استفاده از کاغذ سنگی در صنعت چاپ و نشر

از کاغذ سنگی به دلیل چاپ پذیری با کیفیت آن در صنایع تولید کاغذ کادویی، جعبه ی هدایا، کاغذ دیواری، بسته بندی، کتب نفیس و کتاب های کودکان و… استفاده می شود.

انواع چاپ قابل انجام روی کاغذ سنگی

انواع چاپ قابل انجام روی کاغذ سنگی عبارتند از کلیه چاپ هایی که نیاز به حرارت زیاد و اشعه یو وی به طور مستقیم ندارند بنابراین با دستگاه های چاپ افست، فلکسو، لترپرس، دیجیتال و… سازگاری بالایی دارد.
بیشترین نوع چاپی که روی کاغذ سنگی پیاده سازی می شود چاپ دیجیتال، یو وی موضعی، برجسته و چهار رنگ می باشد که طرفداران زیادی دارد. زیرا این نوع چاپ ها کیفیت و زیبایی خاصی به کاغذ سنگ می بخشند که موجب می شود در کمترین زمان ممکن توجه مخاطب را جلب کنند.

مزیت استفاده از کاغذ سنگی برای دستگاه چاپ

مزیت استفاده از کاغذ سنگی برای دستگاه های چاپ چیست؟ سطح کاغذ سنگی برخلاف کاغذ های سلولزی کاملا فاقد پرز است بنابراین در هنگام چاپ هیچ گونه پرزی وارد دستگاه نشده و موجب پایین آوردن کیفیت و طول عمر مفید دستگاه نمی شود.

مزیت استفاده از کاغذ سنگی برای دستگاه چاپ

همچنین چاپ روی کاغذ سنگی بسیار سریع تر از کاغذ های معمولی خشک می شود زیرا مرکب به داخل بافت نفوذ نکرده و فقط روی سطح کاغذ قرار دارد، بنابراین در مدت زمان کوتاه تری چاپ صورت می گیرد.

کاغذ سنگی یزد تحولی بزرگ در صنعت چاپ

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.