کاغذ مصنوعی نام دیگر کاغذ سنگی

کاغذ مصنوعی نام دیگر کاغذ سنگی

کاغذ مصنوعی نام دیگر کاغذ سنگی
کاغذ مصنوعی نام دیگر کاغذ سنگی می باشد زیرا در تولید این کاغذ به جای استفاده از الوار های چوبی از الیاف های کاملا مصنوعی استفاده می شود.
کاغذ سنگی یا همان کاغذ مصنوعی مواد تشکیل دهنده ی کاملا متفاوتی نسبت به سایر کاغذ ها دارد.
این مواد که به فراوانی در ایران وجود دارد پودر کربنات کلسیم، پلی اتیلن و مقدار کمی مواد افزودنی هستند. کاغذ تولید شده به این شیوه، ظاهری متفاوت تر از سایر کاغذ هایی که تاکنون مورد استفاده قرار گرفته اند دارد.
این تفاوت ها موجب بالا رفتن کیفیت کاغذ سنگی شده عبارتند از: سطح کاملا یکنواخت، نرم و انعطاف پذیر، دارای ماتی بی نظیر که جلوه ی خاصی به آن بخشیده، سطحی فاقد دانه و پرز و…
کاغذ مصنوعی علاوه بر داشتن ظاهری منحصر بفرد ویژگی های دیگری نیز دارد که موجب شده قابلیت استفاده ی بالایی پیدا کند، کاربرد های کاغذ سنگی به همراه دلایل استفاده از آن در صنایع مختلف در ادامه آمده است:

  • در صنعت چاپ به دلیل اینکه طرح روی آن کیفیت و ماندگاری بالایی دارند.
  • در صنعت تولید لیبل زیرا امکان پشت چسبدار کردن آن ها با قدرت چسبندگی زیاد وجود دارد.
  • برای تولید انواع کتاب های نفیس مانند قرآن به دلیل دیر فرسوده شدن با حفظ کیفیت و زیبایی اولیه
  • در صنعت بسته بندی به دلیل مقاومت بالایی که دارد بسیار مورد توجه می باشد.
  • در تولید انواع هدایای تبلیغاتی به خاطر داشتن زیبایی خاص که موجب می شود به راحتی مورد توجه افراد قرار گیرد.

افزایش روز افزون مصرف کنندگان کاغذ مصنوعی

افزایش روز افزون مصرف کنندگان کاغذ مصنوعی

دلایل افزایش روز افزون تعداد مصرف کنندگان کاغذ مصنوعی چیست؟ با توجه به محدودیت تولید کاغذ سلولزی در ایران و اوضاع نامساعد واردات کاغذ به دلیل نوسان و بالا رفتن قیمت، بسیاری از صنایع کاغذ مصنوعی را مورد استفاده قرار دادند، از طرفی به خاطر بالا بودن کیفیتش در مدت زمان کوتاهی کاغذ سنگی به جایگاه بالایی دست یافت.

کارخانه تولید کاغذ مصنوعی

کارخانه های تولید کننده کاغذ مصنوعی در جهان تعداد معدودی هستند. این کارخانه ها با افزایش میزان تولیداتشان می کوشند تا سهم بالایی از نیاز کاغذ را تامین کنند تا در مدت زمان کوتاهی بتوانند جایگزین کاغذ های سلولزی شوند و به این شیوه جلوی قطع درختان برای نابودی جنگل ها را بگیرند.
علاوه بر این کارخانه تولید کننده با بالا بردن حجم تولیداتش می تواند ارسال بار به سایر کشور ها نیز داشته باشد که موجب رخ داد تاثیر مثبتی بر پیشرفت و ثروتمند شدن کشور خواهد شد.

کاغذ مصنوعی نام دیگر کاغذ سنگی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.