کاغذ کربنات کلسیم چیست؟

کاغذ کربنات کلسیم چیست؟

کاغذ کربنات کلسیم چیست؟
کاغذ کربنات کلسیم چیست؟ کاغذ کربنات کلسیم یک کاغذ تجزیه پذیر است که از کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک تولید می شود و به دلیل مزیت های بی شماری که دارد در صنایع زیادی مورد استفاده قرار گرفته است.
کاغذ کربنات کلسیم یک نوع کاغذ که از دستاورد های دهه اخیر در جهان به شمار می آید. پودر کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک بیشترین قسمت این کاغذ را تشکیل می دهد و مواد دیگر موجود در آن مقداری پلی اتیلن و درصد ناچیزی مواد افزودنی می باشد بنابراین در تولید این کاغذ از الیاف سلولزی و حتی مقدار کمی آب استفاده نمی شود.
مراحل تولید کاغذ کربنات کلسیم تفاوت های زیادی با کاغذ سلولزی دارد. یکی از مهم ترین تفاوت های آن عدم استفاده از انرژی های تجدید ناپذیر در تولید کاغذ کربنات کلسیم می باشد.
هدف تولید کاغذ کربنات کلسیم چیست؟ هدف تولید کاغذ کربنات کلسیم این است که در کل جهان از قطع درختان برای تولید کاغذ جلوگیری کنند تا آسیب های وارد شده به محیط زیست تا حدودی جبران شده و کاهش یابد و از تغییر آب و هوا و گرم تر شدن زمین جلوگیری کند.

مزیت های تولید کاغذ از کربنات کلسیم

مزیت های تولید کاغذ از کربنات کلسیم

یکی از مهم ترین مزیت های تولید کاغذ کربنات کلسیم این است که با اقلیم خشک و بیابانی ایران متناسب است. از دیگر مزیت های تولید این کاغذ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • در هنگام تولید کاغذ کربنات کلسیم هیچ گونه گاز سمی و گلخانه ای ایجاد نمی شود.
  • تولید کاغذ از کربنات کلسیم نیازی به مصرف آب ندارد به همین دلیل پساب و شیرابه سمی تولید نشده و آب ها و محیط را آلوده نمی کنند.
  • کاغذ تولید شده به آسانی در طبیعت بازیافت یا تجزیه می شود بدون اینکه موجب آلودگی شود.
  • کاغذ کربنات کلسیم به دلیل ویژگی های بی شمارش (ضد آب بودن، مقاوم بودن، طول عمر بالا و…) کیفیت بی نظیری دارد به همین دلیل در اکثر صنایع استفاده کننده از کاغذ جایگزین کاغذهای سلولزی شده است.

قیمت کاغذ سنگ آهک

قیمت کاغذ تولید شده از سنگ آهک به طور کلی از همه ی کاغذ ها گران تر است زیرا این کاغذ ویژگی های بیشتری از کاغذ سلولزی دارد یا به عبارتی با کیفیت تر است. اما امروزه در بازار قیمت کاغذ سنگی پایین تر از سایر کاغذ ها می باشد، زیرا کاغذ سلولزی که به کشور وارد می شود به خاطر شرایط سیاسی قیمتی بالاتر از کاغذ کربنات کلسیم دارد.

کاغذ کربنات کلسیم چیست؟

همچنین ببینید

تنوع تولید کاغذ سنگی در ایران

تنوع تولید کاغذ سنگی در ایران

تنوع تولید کاغذ سنگی در ایران تولید کاغذ سنگی در ایران از تنوع بالایی برخوردار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.