کیفیت چاپ با کاغذ سنگ چگونه است؟

کیفیت چاپ با کاغذ سنگ چگونه است؟

کیفیت چاپ با کاغذ سنگ چگونه است؟
کیفیت چاپ با کاغذ سنگ چگونه است؟ انواع چاپ با کاغذ سنگ کیفیت بالایی دارد و این به خاطر سطح کاملا مات و فاقد پرز کاغذ سنگی می باشد. چاپ روی کاغذ سنگ مرکب کمتری مصرف می کند همچنین به دلیل کیفیت بالا و مقاوم بودن نیازی به خدمات پس از چاپ ندارد.
چاپ کاغذ سنگ کیفیت بالایی دارد زیرا سطح این کاغذ بر خلاف کاغذ های سلولزی کاملا عاری از پرز بوده و بسیار نرم و لطیف است، همچنین مات بودن سطح این کاغذ موجب افزایش زیبایی آن شده به طوریکه که به آن گلاسه مخملی گویند.
چاپ روی کاغذ سنگ نیازی به خدمات دیگر ندارد زیرا:

  • چاپ پذیری کاغذ سنگ بسیار با کیفیت است.
  • طرح چاپ شده بر روی آن کاملا ضد آب بوده و کاملا مقاوم است.
  • می تواند برای مدت زمان طولانی کیفیت خود را حفظ کند.

طرح چاپ شده روی کاغذ سنگ دارای زیبایی و جلوه ی خاصی است به همین دلیل برای لمینت روی کارتن، تولید پوستر های تبلیغاتی، تولید کاغذ دیواری و… از این کاغذ استفاد می شود.

انواع چاپ قابل انجام روی کاغذ سنگ

انواع چاپ قابل انجام بر روی کاغذ سنگ چاپ یو وی موضعی، چهار رنگ، برجسته و… می باشد که با کلیه دستگاه های چاپ به جز دستگاه هایی که از حرارت زیاد یا اشعه یو وی استفاده می کنند، قابل انجام است.

انواع چاپ قابل انجام روی کاغذ سنگ

چالپ یو وی موضعی کیفیت بی نظیری دارد و برای چاپ هایی که خواستار در آوردن کاغذ سنگی از حالت ماتی و افزودن درخشش به آن هستیم از این نوع چاپ استفاده می شود. چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی در تولید هدایای تبلیغاتی بسیار پر کاربرد است و این به خاطر جلوه های زیبایی که کاغذ سنگ با انجام این نوع چاپ به خود می گیرد.

میزان مصرف مرکب برای چاپ کاغذ سنگ

میزان مصرف مرکب برای چاپ کاغذ سنگ از چاپ بر روی سایر کاغذ ها بسیار کمتر است (کاغذ سنگی حدود یک سوم دیگر کاغذ ها مرکب مصرف می کند) و این به خاطر بافت نفوذ ناپذیر کاغذ سنگی است.
هنگام انجام چاپ روی کاغذ سنگ باید مقداری پودر خشک کن به مرکب اضافه نمود تا سریع خشک شود در غیر این صورت مرکب بر روی کاغذ پخش شده و کیفیت خود را از دست می دهد. انواع مرکب های معمولی برای این نوع چاپ مورد استفاده قرار می گیرند، لازم به ذکر است که مرکب مخصوص برای چاپ روی کاغذ سنگ وجود دارد این مرکب هوادا می باشد.

کیفیت چاپ با کاغذ سنگ چگونه است؟

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.