گرماژ کاغذ سنگ به چه صورت است؟

گرماژ کاغذ سنگ به چه صورت است؟

گرماژ کاغذ سنگ به چه صورت است؟
گرماژ کاغذ سنگ به چه صورت است؟ گرماژ کاغذ سنگ وزن یک متر مربع از کاغذ سنگی است. کاغذ سنگی بر حسب ضخامت عرضه می شود و از ضخامت 80 میکرون تا 700 میکرون می باشد و بسته به کاربرد آن در صنعت در ابعاد مختلفی یا به صورت رول تولید می شود.

گرماژ کاغذ سنگی

گرماژ کاغذ سنگی

گرماژ کاغذ سنگی یکی از مشخصه های کاغذ سنگی می باشد که وزن یک متر مربع از این کاغذ است. مثلا یک کاغذ دارای ضخامت 220 میکرون و ابعاد 100×100 وزنی معادل با 305 گرم دارد.

کاربرد گراماژ های مختلف کاغذ سنگی در صنعت

گراماژ های مختلف کاغذ سنگی که در صنعت به کار برده می شود در سه نوع نازک، متوسط و ضخیم دسته بندی می شوند. این گرماژ ها به صورت رول در عرض های متنوع و شیت در ابعاد مختلف متناسب با کاربرد آن در صنعت در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

گرماژ نازک کاغذ سنگی

گرماژ نازک کاغذ سنگی از 80 میکرون تا 180 میکرون می باشد. از گرماژ 80 الی 140 آن برای تولید دفترچه یادداشت، دفتر، ماهنامه و مجله و گرماژ 120 الی 180 میکرون برای انجام لمینت روی کارتن و… استفاده می شود.

گرماژ متوسط کاغذ سنگی

گرماژ نازک کاغذ سنگی

گرماژ متوسط کاغذ سنگی از 200 میکرون تا 300 میکرون می باشد، برای تولید پوشه های دکمه دار، ساک دستی، کاتالوگ تصویر، جلد کتاب و… استفاده می شود.

گرماژ ضخیم کاغذ سنگی

گرماژ ضخیم کاغذ سنگی از 300 تا 700 میکرون می باشد که در صنایع بسته بندی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، دارویی، تولید کارتن های مقوایی و هارد باکس مورد استفاده قرار می گیرد.

گرماژ کاغذ سنگ به چه صورت است؟

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.